Embracer ujawnił raport o sprzedaży gier. Dwa tytuły odniosły niespodziewany sukces komercyjny

Krzysztof Żołyński
2024/05/28 21:00
0
0

Embracer Group udostępniła szczegółowe informacje na temat wyników sprzedaży niektórych swoich najnowszych gier. Niektóre wręcz zaskoczyły giganta swoim osiągnięciem.

Według sprawozdania firmy Tomb Raider I-III Remastered i Deep Rock Galactic: Survivor okazały się najlepiej sprzedającymi się tytułami należącymi Embracera, a ich wynik jest wielkim zaskoczeniem dla wszystkich. Mówiąc krótko – nikt nie spodziewał się, że gracze przyjmą je tak entuzjastycznie.

Embracer ujawnił raport o sprzedaży gier. Dwa tytuły odniosły niespodziewany sukces komercyjny

Tomb Raider I-III Remastered jest zremasterowaną kolekcją klasycznych gier z Larą Croft w roli głównej. Już w dniu premiery okazało się, że nowe wydanie zostało bardzo dobrze przyjęte przez graczy, a kolekcja zebrała bardzo pozytywne recenzje na Steamie. Embracer przyznał, że nowa wersja starych hitów przekroczyła oczekiwania firmy.

Największe hity Embracera

Deep Rock Galactic: Survivor to strzelanka dla jednego gracza. Także ona, tuż po starcie na Steamie, otrzymała bardzo pozytywne recenzje na Steamie i przekroczył oczekiwania Embracera.

Sukcesem okazał się również Lightyear Frontier, a tytuł spisał się zgodnie z oczekiwaniami Embracera. Lightyear Frontier to spokojna przygoda rolnicza w otwartym świecie, dostępna we wczesnym dostępie. Gra ma obecnie bardzo pozytywne recenzje na platformie Steam.

GramTV przedstawia:

Jednak żeby nie było tak słodko, trzeba przytoczyć przykład kolekcji Star Wars: Battlefront Classic Collection, która miała poważne problemy w momencie premiery i w zasadzie do tej pory gracze pecetowi nie są zadowoleni z jej stanu. Kolekcja ma w większości negatywne recenzje na Steamie, w których gracze dają upust swojemu niezadowoleniu. Jednak w tym wypadku Embracer stwierdził, że ta gra wypadła zgodnie z oczekiwaniami.

Bez wątpienia największym rozczarowaniem dla swojego nowego właściciela okazały się Alone in the Dark Remake i Outcast: A New Beginning. Choć obie gry mają pozytywne recenzje na Steamie, to oczekiwania Embracera wobec tych dwóch znanych marek były dużo większe. Z biznesowego punktu widzenia okazały się porażkami. Z pewnością Outcastowi zaszkodził fatalny start, w trakcie którego twórcy gry borykali się z licznymi problemami technicznymi, które skutecznie zniechęciły fanów.

Podsumowując, można dość łatwo przewidzieć, że Alone in the Dark oraz Outcast nie będą tytułami, na które Embracer postawi w najbliższej przyszłości.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!