Lightyear Frontier

O grze

Lightyear Frontier to przygodowa gra akcji, dzięki której trafiamy na odległą planetę, by tam zająć się… no właśnie! Tak naprawdę wiele zależy od nas, bo opisywana produkcja oferuje sporo unikatowych możliwości.

Na wstępie warto zaznaczyć, że Lightyear Frontier opracowano z myślą o zabawie w trybie współpracy dla maksymalnie czterech graczy. Uczestnicy rozgrywki wciąż mają ręce pełne roboty, bo mogą zajmować się odkrywaniem tajemnic wspomnianej planety, postawieniem domu, sadzeniem i uprawą roślin, których plony z czasem należy oczywiście zebrać, a także eksplorowaniem lokacji przy wykorzystaniu mecha (środek transportu można ulepszać). Nic nie stoi również na przeszkodzie, by po prostu odpocząć, zwłaszcza że planeta, na której toczy się akcja gry, jest wyjątkowo kolorowa, a lokacje bogate w detale.

Lightyear Frontier jak na klasyczną grę tego typu wymaga, rzecz jasna, kolekcjonowania surowców, które przydadzą nam się niemal do wszystkiego. Bez nich nie postawimy budynków, nie stworzymy potrzebnych narzędzi czy modyfikacji. Dzięki nim zadbamy również o przetrwanie swoje oraz swoich kompanów, tym bardziej że na tajemniczej planecie będziemy musieli oswoić dzikie zwierzęta, a także zmagając się ze zmieniającymi się warunkami pogodowymi czy porami roku. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10, procesor Intel Core i5-3570 3,4 GHz, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 770 2 GB VRAM, 15 GB wolnego miejsca na dysku twardym