World War 3

Premiera:
19.10.2018
Gatunek:
akcja, strzelanka
Platforma:
PC
Producent:
The Farm 51
Wydawca:
Nieznany
Język:
w całości po polsku

O grze

World War 3 to pierwszoosobowa strzelanka autorstwa polskiego studia The Farm 51, które ma na swoim koncie między innymi Get Even i Deadfall Adventures. Gra trafiła wyłącznie na PC.

Mamy tutaj do czynienia z produkcją skierowaną wyłącznie do miłośników rozgrywki wieloosobowej. Akcja rozgrywa się podczas tytułowej III wojny światowej, co oznacza, że mamy do czynienia z fikcyjnym konfliktem zbrojnym. Mimo tego producenci zadbali o realizm, współpracując z wojskowymi centrami R&D i konsultantami militarnymi.

World War 3 oferuje dwa tryby. Warzone skupia się na walce o umocnione punkty na mapie, wymagając współpracy drużynowej oraz piechoty z jednostkami pancernymi. Recon kładzie nacisk na kooperację małych oddziałów zwiadowczych, których zadanie polega na przejęciu celów wysokiego znaczenia. W obu wariantach rozgrywki odwiedzimy wiernie odwzorowane lokacje, trafiając na ulice Warszawy, Berlina czy Moskwy.

W grze World War 3 umieszczono elastyczny system rozwoju postaci bez podziału na klasy, dzięki czemu każdy może wybierać spośród setek elementów wyposażenia, dostosowując styl walki do własnych preferencji, a także modyfikując wygląd rodzajów broni i nie tylko. Po przygotowaniu się do starcia warto pamiętać, że kluczem do sukcesu jest odpowiednia współpraca, dlatego też warto podjąć decyzję, czy po dołączeniu do drużyny zajmiemy rolę Napastnika, czy też wcielimy się w Obrońcę. World War 3 to gra sieciowa, ale po każdej bitwie możemy zajrzeć na mapę strategiczną, by tam zobaczyć konsekwencje naszych działań w globalnej kampanii.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7 SP1 (x64), procesor Intel Core i5-2500K, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForcr GTX 770 lub AMD Radeon HD 7870, DirectX 11, szerokopasmowe połączenie internetowe, 45 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Powiązane galerie:

Galeria
Zdjęcia: 13
World War 3
23.10.2018

Treści o tej grze:

Maria Wawrzyniak
World War 3 z kolejną polską mapą i innymi nowościami. Plany rozwoju gry
Deweloperzy zaprezentowali harmonogram dla pierwszego roku wsparcia gry.
12.11.2022
1
Maria Wawrzyniak
World War 3 dostępne za darmo w ramach publicznych testów obciążeniowych
Do 7 lutego trwają publiczne testy obciążeniowe gry World War 3 od studia The Farm 51.
04.02.2022
1
1
LM
World War 3 z zamkniętymi testami beta. Zapowiedź, cena i harmonogram
World War 3 przejdzie na model free-to-play za kilka miesięcy. Tymczasem twórcy kasują za ostatnie przepustki do świata WW3.
12.10.2021
Maria Wawrzyniak
Ktoś zarezerwował najdroższą paczkę do World War 3 za prawie 20 milionów...
Paczka Prezydencka wyceniona na 5 milionów dolarów została zarezerwowana (cena rezerwacji to tysiąc dolarów) w kilka dni po rozpoczęciu sprzedaży.
17.10.2021
16
Patryk Purczyński
Jak mogło wyglądać Darksiders III?
O pomysłach Vigil Games na trzecią część serii o jeźdźcach apokalipsy, a także o tym czego można spodziewać się po Darksiders od Nordic Games,...
31.05.2013
16
6
Piotr Bajda
Slash z Guns N' Roses wystąpi w Tales of Zestiria?
Bez sztucznego suspensu: odpowiedź brzmi nie. Jeden z bohaterów jRPG-a Namco Bandai wyraźnie się jednak w charakterystycznego basistę zapatrzył.
30.05.2014
6
11
Katarzyna Dąbkowska
Bloodborne – poznaj mroczną historię Yharnam w nowym zwiastunie gry
W Bloodborne krew nie tylko się leje. Stanowi również ważny element historii.
19.02.2015
11
2
Paweł Pochowski
Kickstarterowe RPG Bedlam zyskało wydawcę
Została nim firma Versus Evil.
22.02.2015
2
gram.pl
Poniedziałki z grami Paradox Interactive w sklepie gram.pl! Gry cyfrowe taniej...
Oferta promocyjna trwa jedynie do jutra, 3 marca 2015 roku (włącznie), więc jeśli chcecie zgarnąć strategie w atrakcyjnych cenach, radzimy się pośpieszyć!
02.03.2015
Patryk Purczyński
Polskie This War of Mine wśród gier, które czynią świat lepszym
This War of Mine to stały uczestnik plebiscytów na najlepsze gry minionego roku. Wyróżnienie organizacji Game for Change ma jednak szczególny charakter.
27.02.2015