The Rogue Prince of Persia

Premiera:
27.05.2024
Platforma:
Producent:
Wydawca:
Język:

O grze

The Rogue Prince of Persia to dostępna wyłącznie na PC kolejna, lecz tym razem poboczna, odsłona kultowego cyklu Prince of Persia zapoczątkowanego w 1989 roku. Została ona w całości opracowana przez studio Evil Empire, które rozwijało Dead Cells przygotowane przez ekipę Motion Twin. Wydaniem zajęła się firma Ubisoft, która kilka miesięcy przed premierą opisywanego dzieła udostępniła stworzoną przez siebie grę Prince of Persia: The Lost Crown

The Rogue Prince of Persia jest platformową grą akcji z elementami roguelite’a, w której zastosowano grafikę 3D, lecz poszczególne wydarzenia obserwujemy z kamery bocznej, więc ostatecznie mamy tutaj do czynienia z tzw. 2D. Na uwagę zasługuje nie tylko sposób przedstawienia rozgrywki (taki sam jak we wspomnianym Prince of Persia: The Lost Crown), lecz także styl oprawy wizualnej (kompletnie inny od tego, który zaproponowano w poprzedniej części serii) - komiksowa grafika jest niezwykle kolorowa, choć oczywiście w trakcie zabawy odwiedzamy także pogrążone w mroku lokacje.

Motywem przewodnim fabuły w grze The Rogue Prince of Persia jest ocalenie Persji przed inwazją Hunów. Za sprawą opisywanej produkcji wcielamy się zatem w tytułowego Księcia, który wyrusza w długą i niebezpieczną podróż, by stawić czoła wspomnianym agresorom. Zostali oni spaczeni działaniem mrocznej szamańskiej magii, więc stanowią zarówno dla naszego bohatera, jak i wszystkich mieszkańców, nie lada zagrożenie. Warto wspomnieć, że w toku kampanii Książe Persji spotka rozmaite postacie, a dokonując licznych wyborów gracz wpłynie na przebieg historii ukazanej na ekranie. 

Esencję rozgrywki w The Rogue Prince of Persia stanowi eksploracja poszczególnych obszarów. Gracze biegają, skaczą po platformach, unikają pułapek i walczą z przeciwnikami za pomocą broni białej i rozmaitych umiejętności, zarówno wyprowadzając ataki, jak i wykonując efektowne uniki. Wachlarz ruchów głównego bohatera jest niezwykle bogaty, toteż można biegać nie tylko po ziemi, ale także po ścianach, by - na przykład - dostać się do pozornie niedostępnych miejsc czy też zaskoczyć wrogów. Wraz z postępami odblokowujemy nowe rodzaje broni i ulepszamy posiadane już elementy wyposażenia.

Poszczególne etapy zostały tu wygenerowane proceduralnie, więc nie możemy nauczyć się ich na pamięć. Dlatego też grając w The Rogue Prince of Persia regularnie wykorzystujemy zdolność manipulowania czasem, który możemy cofać, by powtórzyć daną sekwencję czy też starcie z oponentami, jeśli w poprzedniej próbie popełniliśmy zbyt dużo błędów. 

Warto dodać, że The Rogue Prince of Persia rozpoczęło swój żywot w formie Wczesnego Dostępu na platformie Steam

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10, procesor Intel Core i5-8600 lub AMD Ryzen 5 3600, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1060 3 GB VRAM lub AMD Radeon RX 5500XT, DirectX 11, 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Powiązane galerie:

Galeria
Zdjęcia: 6
The Rogue Prince of Persia
15.04.2024

Treści o tej grze:

Graliśmy
Adam "Harpen" Berlik
The Rogue Prince of Persia - pierwsze wrażenia. Przepraszam, czy to Dead Cells?
Nowa odsłona kultowej serii Prince of Persia debiutuje (na razie we wczesnym dostępie) zaledwie kilka miesięcy po poprzedniej. Ale to nie ma większego znaczenia. Dlaczego? Przeczytajcie.
28.05.2024
Patrycja Pietrowska
The Rogue Prince of Persia na nowym materiale. Podróże w czasie i fabuła oczami...
Deweloperzy z Evil Empire podzielili się nowym materiałem.
25.05.2024
Mikołaj Ciesielski
The Rogue Prince of Persia z nową datą premiery. Jest też kolejny zwiastun
Deweloperzy z Evil Empire mają nadzieję, że tym razem ich planów nie pokrzyżuje Hollow Knight: Silksong.
14.05.2024
Mikołaj Ciesielski
The Rogue Prince of Persia opóźnione. Evil Empire unika starcia z Hadesem 2
Deweloperzy chcą pozwolić graczom nacieszyć się nową produkcją Supergiant Games.
12.05.2024
1
Inne
Adam "Harpen" Berlik
W co zaGRAMy w maju 2024 roku - najciekawsze premiery miesiąca
Zapowiada się naprawdę gorący miesiąc!
29.04.2024
1
Mikołaj Ciesielski
The Rogue Prince of Persia na długiej rozgrywce. Zobaczcie 15-minutowy gameplay
Zainteresowani mogą sprawdzić, jak nadchodząca produkcja Ubisoftu i Evil Empire prezentuje się w akcji.
12.04.2024
Mikołaj Ciesielski
The Rogue Prince of Persia oficjalnie. Mamy pierwszy zwiastun i datę premiery
Ubisoft oraz deweloperzy ze studia Evil Empire zaprezentowali nową grę skierowaną do fanów serii Prince of Persia.
11.04.2024
Mikołaj Ciesielski
The Rogue Prince of Persia wycieka. Za grę mają odpowiadać twórcy Dead Cells
Jeden z branżowych insiderów podzielił się pierwszymi szczegółami na temat kolejnej gry z serii Prince of Persia.
03.04.2024