The Lamplighters League

Premiera:
03.10.2023
Platforma:

O grze

The Lamplighters League to wydana na PC oraz konsole Xbox Series X/S taktyczna gra RPG w rzucie izometrycznym, która oferuje turowy system walki. Za stworzenie produkcji odpowiedzialne jest studio Harebrained Schemes (autorzy cyklu Shadowrun i Battletech), a wydaniem zajęła się firma Paradox Interactive.

W grze The Lamplighters League przenosimy się do alternatywnej wersji lat 30. ubiegłego stulecia. To właśnie tam przedstawiciele tyranicznego kultu Banished Court zrobią wszystko, aby przejąć kontrolę nad światem. Musimy im w tym przeszkodzić, ale niestety nie dysponujemy najlepszymi jednostkami grupy The Lamplighters League, lecz jedynie wyrzutkami i łajdakami, którym - jakimś cudem - udało się przetrwać. 

The Lamplighters League kładzie nacisk na rozbudowaną historię. Poznajemy ją, eksplorując kolejne lokacje, przeprowadzając dialogi z napotkanymi postaciami i zapoznając się z historią swoich podopiecznych. Niezwykle istotne dla wspomnianej opowieści, jak i przebiegu rozgrywki ma walka - starcia z kolejnymi przeciwnikami przeprowadzane są w systemie turowym, a kluczem do sukcesu okazuje się wykorzystywanie unikatowych zdolności naszych jednostek. 

Za sprawą The Lamplighters League odwiedzimy różnorodne lokacje, zarówno miejsce, jak i dzikie - trafimy między innymi na ulice metropolii, do stoczni, odwiedzimy pustynie, a nawet dżungle. Będziemy tam konfrontować się z oponentami w bezpośrednich starciach lub skradając się, eliminować wrogów bez wzbudzania jakichkolwiek podejrzeń.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10 64 bit, procesor Intel Core i5-3570K lub AMD Ryzen 3 2300X, 8 GB RAM, karta graficzna AMD Radeon R9 380 4 GB VRAM lub NVIDIA GeForce GTX 950 2 GB VRAM