The Lamplighters League to „duże rozczarowanie”. Paradox spisuje grę na straty

Mikołaj Ciesielski
2023/10/12 08:40
2
0

Najnowsza produkcja studia Harebrained Schemes nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem wśród graczy.

W zeszłym tygodniu doczekaliśmy się premiery The Lamplighters League – nowej taktycznej gry RPG od studia Harebrained Schemes, które w przeszłości stworzyło m.in. takie tytuły jak BattleTech oraz trylogia Shadowrun. Okazuje się jednak, że produkcja nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem ze strony. Wyniki są na tyle rozczarowujące, że wydawca – firma Paradox Interactive – po zaledwie kilku dniach od debiutu postanowił spisać The Lamplighters League na straty.

The Lamplighters League to „duże rozczarowanie”. Paradox spisuje grę na straty

The Lamplighters League z rozczarowująca sprzedażą. Informacja o zwolnieniach w Harebrained Schemes

Paradox Interactive opublikowało oficjalny komunikat, z którego dowiadujemy się, że całkowity budżet The Lamplighters League – wynoszący 29,3 miliona dolarów – odpisano jako poniesione koszty. Wydawca informuje, że odpis wynika ze „skorygowanej prognozy sprzedaży, którą ustalono po premierze gry”.

The Lamplighters League to fajna gra z wieloma mocnymi stronami. Mimo że obserwujemy nieznacznie pozytywną liczbę graczy w usługach subskrypcyjnych, odbiór komercyjny był zbyt słaby, co, szczerze mówiąc, jest dużym rozczarowaniem – stwierdził Fredrik Wester, czyli dyrektor generalny Paradox Interactive.

GramTV przedstawia:

To jednak nie koniec złych informacji. Użytkownik forum ResetEra o pseudonimie „AngryMobofSteve” – podający się za byłego pracownika Harebrained Schemes – informuje, że już lipcu bieżącego roku zwolniono około 80% studia. W oświadczeniu dla redakcji PC Gamer firma Paradox Interactive potwierdziła, że we wspomnianym zespole rzeczywiście doszło wówczas do redukcji etatów. Niestety nie ujawniono, ilu deweloperów straciło pracę.

Na koniec warto przypomnieć, że The Lamplighters League dostępne jest wyłącznie na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X/S. Gra znajduje się również w bibliotece Xbox Game Pass. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi najnowszej produkcji studia Harebrained Schemes.

Komentarze
2
JakiśNick
Gramowicz
12/10/2023 17:15

Może jakby wydali więcej niż 600 dolarów na marketing to ktoś by wiedział o grze xd

iorwet
Gramowicz
12/10/2023 10:27

Szkoda, bo całkiem dobrze się gra w to