Paradox rozstaje się z Harebrained Schemes po porażce The Lamplighters League

Mikołaj Ciesielski
2023/10/18 09:15
1
0

Wydawca zakończy współpracę ze studiem w ciągu najbliższych miesięcy.

The Lamplighters League okazało się „dużym rozczarowaniem” dla firmy Paradox Interactive. Wydawca zaledwie tydzień po premierze spisał grę na straty, a także potwierdził, że kilka miesięcy wcześniej w Harebrained Schemes – studiu odpowiedzialnym za wspomnianą produkcję – doszło do zwolnień. Okazuje się jednak, że to nie koniec problemów zespołu, który w przeszłości dostarczył na rynek m.in. takie tytuły jak BattleTech czy trylogię Shadowrun. Paradox Interactive postanowiło bowiem rozstać się z Harebrained Schemes.

Paradox rozstaje się z Harebrained Schemes po porażce The Lamplighters League

Paradox Interactive kończy współpracę z twórcami The Lamplighters League

Harebrained Schemes trafiło pod skrzydła Paradox Interactive w 2018 roku. Okazuje się jednak, że współpraca deweloperów ze szwedzką firmą zakończy się w ciągu kilku najbliższych miesięcy. W oficjalnym komunikacie poinformowano bowiem, że drogi twórców The Lamplighters League ze wspomnianym wydawcą rozejdą się już 1 stycznia 2024 roku.

Separacja jest wynikiem wzajemnego porozumienia, wynikającego ze strategicznych i kreatywnych priorytetów każdej ze stron. Paradox zachowa prawo własności do The Lamplighters League i innych gier opracowanych przez studio. Harebrained Schemes będzie poszukiwać nowych możliwości wydawniczych, partnerskich i inwestycyjnych – czytamy w komunikacie.

W udostępnionym komunikacie poinformowano również, że firma Paradox Interactive przeprowadziła rozmowę z przedstawicielami Harebrained Schemes na temat przyszłości studia po premierze The Lamplighters League. Wydawca nie był jednak zainteresowany kontynuacją wspomnianej produkcji lub kolejną grą w tym samym gatunku. Dlatego też obie strony doszły do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakończenie współpracy.

GramTV przedstawia:

Harebrained Schemes ma wspierać The Lamplighters League do końca 2023 roku. Brian Poel – pełniący funkcję kierownika operacyjnego – zapowiedział, że w tym czasie studio będzie szukać również nowych partnerów i funduszy. Zapewnił także, że zespół dalej chce tworzyć gry, który są „wyzwaniem dla umysłu, a przy tym chwytają za serce”.

Na koniec warto przypomnieć, że The Lamplighters League dostępne jest wyłącznie na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X/S. Gra znajduje się również w bibliotece Xbox Game Pass. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi najnowszej produkcji studia Harebrained Schemes.

Komentarze
1
fenr1r
Gramowicz
18/10/2023 09:40

Czyli to by było na tyle jeżeli chodzi o kolejne gry z serii Shadowrun czy kontynuację BattleTech.