Sea of Stars

Premiera:
Data nieogłoszona
Gatunek:
RPG
Platforma:
PC
Producent:
Sabotage Studio
Wydawca:
None, yet.
Język:
angielska

O grze

Sea of Stars to dwuwymiarowa gra jRPG inspirowana klasycznymi przedstawicielami tego gatunku. Pod względem fabularnym mamy tutaj do czynienia z prequelem produkcji zatytułowanej The Messenger z 2018 roku.

Za sprawą gry Sea of Stars poznajemy historię Dzieci Przesilenia, które połączą siły Słońca i Księżyca, by doprowadzić do Magii Zaćmienia i za jej pomocą odeprzeć ataki The Fleshmancera, czyli potwornie złego alchemika. Produkcja zawiera wyłącznie rozbudowaną kampanię fabularną i pozbawiona jest trybu multiplayer.

W trakcie przygody spotkamy dziesiątki unikatowych postaci, będziemy zwiedzać świat pieszo, będziemy biegać, wspinać się po obiektach otoczenia, skakać, a nawet wspinać na gzymsy. Wszystko po to, by wykonać powierzone nam, coraz bardziej skomplikowane zadania, których w Sea of Stars z pewnością nie zabraknie.

Sea of Stars oferuje turowy system walki. Starcia z wrogami są nieodłącznym aspektem rozgrywki, dlatego też autorzy zaproponowali możliwość wyprowadzania pojedynczych ciosów i łączenia ich w różnego rodzaju kombinacje. Do naszej dyspozycji oddano także liczne umiejętności i zaklęcia, dzięki którym możemy nie tylko atakować, ale także bronić się przed przeciwnikami.

Warto dodać, że powstanie Sea of Stars nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie fanów. Autorom udało się bowiem zebrać kwotę potrzebną na stworzenie produkcji dzięki kampanii crowdfundingowej.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7, procesor Intel Core i7-4700 HQ 2,4 GHz, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 860m, DirectX 11