Persona 3 Reload

Premiera:
02.02.2024
Producent:
Wydawca:

O grze

Persona 3 Reload to gruntownie odświeżona wersja gry jRPG, która pierwotnie zadebiutowała w 2007 roku. Za stworzenie opisywanego remake’u odpowiedzialna jest firma Atlus. Produkcja zadebiutowała na PC oraz konsolach Xbox Series X/S, PlayStation 5, Xbox One i PlayStation 4.

Jako że oprawa wizualna Persona 3 Reload została przygotowana od zera, twórcy zdecydowali się na wykorzystanie zaawansowanej technologii Unreal Engine, dzięki której grafika prezentuje się znacznie lepiej niż w oryginale. Na tym jednak nie koniec, bo Persona 3 Reload oferuje ponadto udoskonalony względem pierwowzoru system walki, a gracze znający fabułę na pamięć z pewnością zauważą, że Atlus wprowadził niedostępne wcześniej przerywniki filmowe i wydarzenia.

Persona 3 Reload przedstawia rozbudowaną historię dla jednego gracza, która zapewnia nawet kilkadziesiąt godzin rozgrywki. Przeniesiemy się tu do Iwatodai, czyli fikcyjnego japońskiego miasta, którego mieszkańcy - z wyjątkiem uczniów pewnej szkoły - zamienili się w trumny. Wspomniani nastolatkowie nocą zajmują się walką z Cieniami. Korzystają oni oczywiście z możliwości oferowanych przez Persony, dzięki którym są w stanie rozprawić się z przerażającymi stworami.

W związku z powyższym zabawa w Persona 3 Reload opiera się na dwóch filarach. Za dnia kierujemy dzieciakami w szkole, natomiast pod osłoną nocy - kierując drużyną śmiałków - stawiamy czoła rozmaitym monstrom. W obu przypadkach akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby. Należy zaznaczyć, że tak jak w innych grach RPG, również tutaj nie zabrakło rozbudowanych dialogów czy zaawansowanego systemu rozwoju postaci.