Pentiment

Premiera:
15.11.2022
Gatunek:
przygodowa
Platforma:
PC, XONE, XSX
Producent:
Obsidian Entertainment
Wydawca:
Xbox Game Studios
Język:
polskie napisy

O grze

Pentiment to nietypowa gra przygodowa od studia Obsidian Entertainment, które znane jest głównie za sprawą produkcji należących do gatunku RPG. Za wydanie tytułu w wersjach na PC oraz konsole Xbox Series X/S i Xbox One odpowiedzialne jest Xbox Game Studios.

Akcja gry Pentiment rozgrywa się na początku XVI wieku w Niemczech. Głównym bohaterem opowieści jest bystry ilustrator, który zostaje uwikłany w serię morderstw dokonanych w opactwie Kiersau na przestrzeni 25 lat. Nasz protagonista zrobi wszystko, aby dowiedzieć się, kto tak naprawdę stoi za wspomnianymi zabójstwami, chcąc oczyścić się z zarzutów. 

Pentiment kładzie nacisk na nieliniową historię. Podejmując rozmaite decyzje wpłyniemy na dalszy przebieg zdarzeń, doprowadzając do jednego z kilku zakończeń. W trakcie rozgrywki będziemy musieli także pamiętać o konieczności rozwoju postaci, by odblokować nowe możliwości radzenia sobie z licznymi trudnościami, jakie napotkanymi podczas śledztwa.

Pentiment oferuje dwuwymiarową, specyficzną oprawę wizualną, której styl idealnie pasuje do czasów, w których toczą się wydarzenia zaprezentowane w opisywanym tytule. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7 SP1 64 bit, procesor Intel Core i3-3225, 4 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 650 Ti, 10 GB wolnego miejsca na dysku twardym