Twórca Gears of War chwali Phila Spencera: Xbox jest Netflixem gamingu

Krzysztof Żołyński
2024/03/08 17:00
1
0

Cliff Bleszinski także uważa, że nowe gry z Xboxa, powinny być wydawane na PlayStation oraz inne konkurencyjne platformy.

Już wiadomo, że Xbox chce publikować swoje gry na wielu platformach, a więc także na konsolach konkurencji. Firma widzi w tym posunięciu dobre rokowania na przyszłość. Mamy już Grounded i Pentiment na Nintendo Switch, a krążą pogłoski, że Gears of War może wkrótce pojawić się także na innej platformie.

Twórca Gears of War chwali Phila Spencera: Xbox jest Netflixem gamingu

W rozmowie z GameRant twórca Gears of War, Cliff Bleszinski, ujawnił, że nie ma nic przeciwko, żeby kolejne odsłony serii trafiły także na inne platformy.

Cliff Bleszinski dobrze ocenia pomysł przeniesienia gier z Xboxa na konkurencyjne platformy

Używając słów Ronalda Reagana: „Panie Gorbaczow, proszę zburzyć ten mur!” Myślę, że o to właśnie chodzi Philowi Spencerowi. Wybiera model jakim poszedł niegdyś Netflix. Zaczęło się od Xbox Game Pass, a potem, podobnie jak Netflix, zdali sobie sprawę, że muszą być na każdym urządzeniu. Ludzie żartowali, że Gears of War pojawi się na PlayStation przez ponad dekadę i, wiesz, myślę, że „im więcej, tym weselej”. Jeśli ludzie posiadają PS5 i będą mogli grać nowe odsłony serii Gears na swojej konsoli, będzie to oznaczać większą popularność gry. Nie mam z tym problemu. Popieram to.

GramTV przedstawia:

To oczywiście niczego nie przesądza. Wciąż są to tylko słowa, mimo że padają z ust ważnego dla serii Gears of War człowieka. Jednak jeśli Xbox rzeczywiście myśli o ekspansji na inne platformy, to będzie musiał wprowadzać tam również swoje największe hity.

Komentarze
1
Headbangerr
Gramowicz
08/03/2024 19:42

"Xbox jest Netflixem gamingu"

Cóż, he he xD Trudno się nie zgodzić xDDD