Microsoft Flight Simulator 2024

Premiera:
19.11.2024
Gatunek:
Platforma:
Producent:

O grze

Microsoft Flight Simulator 2024 to kolejna odsłona cyklu niezwykle realistycznych symulatorów lotu. Gra została opracowana w wersjach na PC oraz konsole Xbox Series X/S. Pozwala zasiąść za sterami wiernie odwzorowanych maszyn, którymi będziemy wyruszać w podróż po różnych zakątkach naszego globu.

Powyższa swoboda działania w Microsoft Flight Simulator 2024 jest możliwa za sprawą systemu, dzięki któremu autorzy wykorzystali zdjęcia satelitarne, a następnie umieścili w grze dodatkowe rozwiązania, w tym technologię uczenia maszynowego czy też chmurę danych Azure, w efekcie czego za sprawą opisywanej produkcji możemy poczuć się jak prawdziwy pilot. Co ciekawe, w poprzedniej odsłonie cyklu, czyli Microsoft Flight Simulator z 2020 roku, pojawiły się zarówno nieoficjalne, jak i oficjalne dodatki wprowadzające ikoniczne budynki, dzięki którym - np. latając nad Warszawą - mogliśmy podziwiać Pałac Kultury i Nauki.

Warto odnotować, że wspomniane fanowskie rozszerzenie do Microsoft Flight Simulator z 2020 roku, podobnie zresztą jak niemalże wszystkie inne dodatki czy mody, są kompatybilne z Microsoft Flight Simulator 2024. Każdy, kto nabył oficjalne DLC do gry będzie mógł zaimportować je do najnowszej części serii.

Microsoft Flight Simulator 2024 nie wywraca formuły zabawy do góry nogami. Gra stanowi ewolucję pomysłów znanych z innych części. Dlatego też oferuje udoskonalony model prowadzenia rozmaitych maszyn, poprawioną grafikę, większą liczbę detali czy też system zmiennych pór roku i warunków atmosferycznych.