Max Payne Remake

Premiera:
Data nieogłoszona
Platforma:

O grze

Max Payne Remake to gruntownie odświeżona wersja kultowej strzelanki z perspektywy trzeciej osoby autorstwa studia Remedy Entertainment, które w kolejnych latach opracowało takie hity, jak Alan Wake, Control i Quantum Break. Nowe wydanie hitu z 2001 roku trafiło na PC oraz konsole Xbox Series X/S i PlayStation 5

Głównym bohaterem gry jest oczywiście Max Payne, były policjant oskarżony o morderstwo swojej żony i córki. Ścigają go bowiem zarówno stróże prawa, jak i kryminaliści. Niemający nic do stracenia mężczyzna walczy o sprawiedliwość w Nowym Jorku, gdzie wplątuje się w niezwykle skomplikowaną intrygę. Co ciekawe, scenarzystą gry Max Payne jest Sam Lake, który użyczył wspomnianemu protagoniście swojej aparycji.

Max Payne Remake nie wprowadza istotnych zmian w kultowej historii, bazując jednocześnie na doskonale znanej mechanice rozgrywki, która została odpowiednio unowocześniona względem oryginału. Największą atrakcją odświeżonego wydania pozostaje jednak stworzona zupełnie od nowa oprawa wizualna. Choć w momencie swojej premiery Max Payne olśniewał wszystkich pod względem grafiki, ponad 20 lat od rynkowego debiutu nie robi na nikim już żadnego wrażenia, dlatego też postanowiono na zastosowanie zupełnie nowej technologii.

W przypadku Max Payne Remake, tak samo jak w oryginale, na uwagę zasługuje przede wszystkim funkcja spowalniania czasu. Bullet time pozwala na efektowne unikanie pocisków i zarazem umożliwia precyzyjne celowanie w trakcie starć z przeciwnikami. Jest to o tyle istotne, że - tak jak już wspomniano Max Payne Remake to dynamiczna strzelanka.