Max Payne powraca! Remedy ogłosiło remake dwóch pierwszych odsłon serii

Radosław Krajewski
2022/04/06 23:30
8
2

Remedy Entertainment kontynuuje współpracę z Rockstar Games, na mocy której powstają nowe wersje Maxa Payne’a.

Po dziesięcioletniej przerwie Remedy Entertainment ogłosiło powrót do serii Max Payne. Studio nie jest jeszcze gotowe na nową odsłonę cyklu, ale wraz z Rocksar Games przygotowują remake dwóch pierwszych części.

Max Payne powraca! Remedy ogłosiło remake dwóch pierwszych odsłon serii

Studio obecnie zajęte jest kilkoma projektami, w tym kontynuacjami Alana Wake’a oraz Control. Obok tych produkcji równocześnie powstają zupełnie nowe wersje Maxa Payne’a z 2001 roku oraz Maxa Payne’a 2: The Fall Of Max Payne z 2003 roku. Projekt finansowany jest przez Rockstar Games, z którymi Remedy podpisało nową umowę wydawniczą. Budżet na oba rimejki ma nie odbiegać od kosztów produkcji współczesnych tytułów z segmentu AAA.

Obie gry powstają będą na silniku Northlight, czyli tym samym, który napędzam Quantum Break, Control i Alan Wake Remastered. Jak zdradził Sam Houser, prezes Rockstar Games, to Remedy wyszło z inicjatywą odświeżenia dwóch klasycznych odsłon serii Max Payne.

Byliśmy podekscytowani, gdy nasi długoletni przyjaciele z Remedy zwrócili się do nas z prośbą o przerobienie oryginalnych gier Max Payne. Jesteśmy wielkimi fanami pracy, którą zespół Remedy stworzył przez te wszystkie lata i nie możemy doczekać się, aby zagrać w nowe wersje.

GramTV przedstawia:

Dyrektor generalny Remedy, Tero Virtala, powiedział, że Max Payne zawsze był szczególnie ważnym elementem ich historii, dlatego chcą przywrócić tę serię. Dodał, że chcą zachować historię, dynamiczną akcję oraz charakterystyczną atmosferę, ale przedstawić ją graczom w zupełnie nowy sposób.

Według zapowiedzi remake Maxa Payne’a i Maxa Payne’a 2: The Fall Of Max Payne powstaje wyłącznie na komputery osobiste i konsole Xbox Series X/S i PlayStation 5. Data premiery nie została podana.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
8
Niakadan
Gramowicz
07/04/2022 13:52
Myszasty napisał:

Ale jeśli tak, jak 2 części, to ja jednak podziękuję... ;)

MisticGohan_MODED napisał:

Jeśli będą tak udane jak remake 1 części Mafii to jestem za.

Co do Maffi 2 to jest bardziej remaster niż remake bo praktycznie wygląda tak samo i taki sam gameplay nie opłacało im się robić remake 

JakiśNick napisał:

Dobra już doczytałem press release i wychodzi na to, że wyjdzie to jako jedna gra i Rockstar tylko pieniądze daje, a zrobi to remedy samo dla siebie. No i rockstar to wyda.

Może od początku - Remedy są twórcami pierwszych dwóch części gry, gdy Rockstar wydawało ich gry. 

Później prawa do marki zostały po stronie Rockstar Games (stworzyli Max Payne 3), a Remedy poszło swoją drogą wydając Alan Wake, Quantum Break i niedawno Control. No i najzwyczajniej w świecie postanowili "zatańczyć jeszcze raz" tworząc remake'i. Od strony czysto marketingowej ruch słuszny i na pewno bardziej logiczny niż przy remasterach GTA Trilogy tworzonych przez "Grove Street Games", które mało co związane było z twórcami wewnątrz Rockstar Games. I dlatego też wyszło jak wyszło, prawdopodobnie.

Tutaj w przypadku Remedy można mieć przynajmniej dużą pewność, że zrobią to tak, jak zrobione być powinno.

Poszedłem spać, przeczytałem newsa, znowu położyłem się spać... a potem nie mogłem spać po kilku minutach.

No normalnie jaram się jak pochodnia! :D 
Trwa Wczytywanie