Indika

Premiera:
02.05.2024
Gatunek:
Platforma:
Producent:

O grze

Indika to przygodowa gra akcji z perspektywy trzeciej osoby. Za stworzenie tytułu wydanego przez firmę 11 bit studios na PC oraz konsole Xbox Series X/S i PlayStation 5 odpowiedzialne jest studio Odd Meter.

Za sprawą gry Indika przenosimy się do alternatywnej wersji XIX-wiecznej Rosji, która została ukazana przez twórców w krzywym zwierciadle. Autorzy produkcji nastawionej na fabułę przedstawiają nam świat, w którym mieszają się motywy religijne wraz z realistycznymi. Główną bohaterką historii jest młoda zakonnica. Nasza protagonistka wyrusza w podróż celem samopoznania diabła będącego niecodziennym towarzyszem kobiety. 

Indika to gra, w której eksplorujemy lokacje, rozmawiamy z napotkanymi postaciami i rozwiązujemy zagadki środowiskowe, skrupulatnie odkrywając kolejne niuanse historii. Całość skupia się - jak już wspomniano - na opowieści z akcją osadzoną w dość nietypowym miejscu przedstawionym z pewną dozą czarnego humoru. 

W przypadku gry Indika zdecydowano się na realistyczną, trójwymiarową oprawę wizualną. Autorzy zadbali o bogate w detale lokacje i szczegółowe modele postaci widocznych na ekranie.