Guilty Gear: Strive

Premiera:
11.06.2021
Gatunek:
akcja, bijatyka
Platforma:
PC, XONE, PS4, PS5, XSX
Producent:
Arc System Works
Wydawca:
Bandai Namco
Język:
angielska

O grze

Guilty Gear: Strive to kolejna odsłona popularnego cyklu bijatyk z oprawą graficzną 2,5D, która została stworzona i wydana przez firmę Arc System Works, czyli autorów poprzednich części serii oraz przebojowego Dragon Ball FighterZ na PC oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation 5.

Celem twórców gry Guilty Gear: Strive było zaprojektowanie tytułu, który jednocześnie zadowoli weteranów marki, jak i sprosta oczekiwaniom zupełnie nowych graczy chcących rozpocząć swoją przygodę z Guilty Gear za sprawą tej odsłony. Dlatego też postarano się o przeprojektowanie systemu walki, który jest bardziej przystępny niż we wcześniejszych grach z tej serii.

Guilty Gear: Strive oferuje ponadto możliwość wcielenia się w doskonale znanych, lecz zaprojektowanych na nowo bohaterów; oprócz nich na ekranie zobaczymy zupełnie nowe postaci wykreowane z myślą o opisywanej produkcji. Będziemy mogli je przetestować zarówno w trybie dla jednego gracza (kampania fabularna i nie tylko) oraz pełnoprawnym multiplayerze dostępnym przy jednym ekranie i za pośrednictwem internetu.

Warto wspomnieć, że Guilty Gear: Strive posiada klimatyczną ścieżkę dźwiękową. Podczas rozgrywki usłyszymy rockowe utwory skomponowane przez Daisuke Ishiwatariego.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 8 lub Windows 10 64 bit, procesor AMD FX-4350 4,2 GHz lub Intel Core i5-3450 3,1 GHz, 4 GB RAM, karta graficzna AMD Radeon HD 6870 1 GB lub NVIDIA GeForce GTX 650 Ti 1 GB, DirectX 11, szerokopasmowe połączenie internetowe, 20 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa zgodna z DirectX