Guilty Gear Strive otrzyma serialową adaptację. Zapowiedziano anime Guilty Gear Strive: Dual Rulers

Krzysztof Żołyński
2024/06/15 13:35
0
1

Serial anime Guilty Gear Strive: Dual Rulers to z pewnością doskonała nowina dla fanów gatunku i bijatyk z tej serii. Co wiadomo o zapowiedzianej produkcji.

W tej chwili niewiele. Zapowiedź serialu pochodzi od dewelopera gry, studia Arc System Works, które na Twitterze ujawniło rozpoczęcie prac nad anime. Wiadomo, że będzie ono nosiło tytuł Guilty Gear Strive: Dual Rulers i będzie adaptacją doskonale przyjętej bijatyki z 2021 roku.

Guilty Gear Strive
Guilty Gear Strive

Powstaje serial anime Guilty Gear Strive: Dual Rulers

Serial wyreżyseruje Shigeru Morikawa (znany z filmu Argonavis: Axia. Inni zaangażowani w projekt to scenarzysta Guilty Gear Norimitsu Kaihō odpowiedzialny za kompozycję serialu i Seiji Mizushima (znany z Mobile Suit Gundam 00, Fullmetal Alchemist) jako współproducent. – czytamy w oficjalnej zapowiedzi.

Wraz z ogłoszeniem nowego serialu nie pojawiła się nawet przybliżona data premiery. Arc System Works ujawniło za to, że nad anime pracuje Sanzigen Studios. Warto przypomnieć, że jest to to samo studio, które stworzyło teledysk Find Your Way dla głównego bohatera, Sola Badguya do Guilty Gear Strive.

Nie ma także wieści na temat fabuły serialu, ale być może dowiemy się na jej temat więcej podczas tegorocznej edycji Anime Expo 2024, odbywającego się w lipcu.

 Guilty Gear Strive: Dual Rulers
Guilty Gear Strive: Dual Rulers
https://x.com/GUILTYGEAR_STDR

GramTV przedstawia:

Jeśli chodzi o to, czego się spodziewać z perspektywy fabuły, Arc System Works ujawniło niewiele, choć twierdzi, że Dual Rulers pojawi się na tegorocznych Anime Expo 2024 w lipcu. Guilty Gear Strive: Dual Rulers ma być prezentowane w trakcie tego wydarzenia.

Guilty Gear: Strive to kolejna odsłona popularnego cyklu bijatyk z oprawą graficzną 2,5D, która została stworzona i wydana przez firmę Arc System Works, czyli autorów poprzednich części serii oraz przebojowego Dragon Ball FighterZ na PC oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation 5.

Celem twórców gry Guilty Gear: Strive było zaprojektowanie tytułu, który jednocześnie zadowoli weteranów marki, jak i sprosta oczekiwaniom zupełnie nowych graczy chcących rozpocząć swoją przygodę z Guilty Gear za sprawą tej odsłony. Dlatego też postarano się o przeprojektowanie systemu walki, który jest bardziej przystępny niż we wcześniejszych grach z tej serii.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!