Endless Dungeon

Premiera:
18.05.2023
Gatunek:
strategia, akcja
Platforma:
PC
Producent:
Amplitude Studios
Wydawca:
SEGA
Język:
polskie napisy

O grze

Endless Dungeon to kolejna odsłona cyklu zapoczątkowanego w 2012 roku przez Amplitude Studios za sprawą gry Endless Space będącej strategią 4X. Najnowsza część serii to z kolei taktyczna gra akcji z elementami roguelite.

Co zatem mają ze sobą wspólnego gry Endless Dungeon i Endless Space? Miejsce akcji. Ponownie trafiamy bowiem do uniwersum Endless, gdzie tym razem musimy zwerbować drużynę, a następnie wyruszyć w długą i niebezpieczną podróż do opuszczonej i zapomnianej stacji kosmicznej, gdzie zrobimy wszystko, aby ochronić swój kryształ, pokonując hordy stworów. 

Nieodłącznym aspektem rozgrywki w Endless Dungeon jest… śmierć. Jako że mamy tutaj do czynienia z roguelitem, to po każdym zgonie naszych podopiecznych wracamy do centrum operacyjnego zwanego saloonem. To właśnie tam ulepszamy nasze jednostki oraz ich elementy wyposażenia, przygotowując się do kolejnych wędrówek. Zanim rozpoczniemy eksplorację, będziemy mogli również porozmawiać z napotkanymi postaciami niezależnymi.

Endless Dungeon oferuje możliwość zabawy w pojedynkę lub w trybie kooperacji dla maksymalnie trzech graczy. Multiplayer dostępny jest zarówno przy jednym ekranie, jak i za pośrednictwem internetu. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7 64 bit, procesor Intel Core i5 4 generacji lub AMD FX-870, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 760 lub AMD R9 280, 11 GB wolnego miejsca na dysku twardym