Banishers: Ghosts of New Eden

Premiera:
13.02.2023
Platforma:
Producent:

O grze

Banishers: Ghosts of New Eden to RPG akcji z perspektywy trzeciej osoby, które zostało opracowane przez DON'T NOD, czyli studio dotychczas znane głównie za sprawą narracyjnych gier przygodowych, takich jak np. seria Life is Strange, a także Vampyra, Remember Me i nie tylko.

Kampania fabularna Banishers: Ghosts of New Eden przedstawia wydarzenia rozgrywające się w 1695 roku. Trafiamy do New Eden, gdzie nasi bohaterowie, czyli Antea Duarte i Red mac Raith są jednocześnie kochankami i łowcami duchów. Zadaniem Pogromców, bo tak nazywa się ich profesję, jest ochrona żywych przed widmami i upiorami. Kiedy w jednej z misji Antea umiera, staje się duchem towarzyszącym Redowi w dalszej podróży…

Banishers: Ghosts of New Eden jest typowym przedstawicielem wspomnianego gatunku, w którym eksplorujemy lokacje, wykonujemy misje fabularne i zadania poboczne, kolekcjonując przedmioty i ulepszając postać poprzez odblokowywanie nowych elementów wyposażenia czy zdolności. Niemal w każdej chwili możemy przełączać się między Anteą i Redem, wykorzystując unikatowe cechy tych postaci - Red sprawdza się w walce wręcz, natomiast Antea to specjalistka w odkrywaniu wskazówek.

Warto dodać, że w Banishers: Ghosts of New Eden opowieść jest nieliniowa. Gracz w wielu momentach dokonuje istotnych wyborów, które wpływają na losy postaci i kolejne wydarzenia. 

Banishers: Ghosts of New Eden posiada w pełni trójwymiarową, realistyczną oprawę wizualną. Na uwagę zasługują bogate w detale lokacje i zaawansowane animacje.