Ara: History Untold

Premiera:
24.09.2024
Gatunek:
Platforma:
Producent:

O grze

Ara: History Untold to strategia turowa 4X, która została opracowana przez debiutujące na rynku studio Oxide Games składające się między innymi z byłych pracowników Firaxis Games odpowiedzialnego za kultową serię Civilization. Produkcja została wydana jedynie na PC dzięki Xbox Game Studios.

Za sprawą gry Ara: History Untold mamy okazję wcielić się we władcę wybranego przez siebie narodu, sprawując nad nim kontrolę w różnych epokach historycznych.Wraz z postępami w rozgrywce będziemy odkrywać nowe terytoria, walczyć o dominację nad poszczególnymi ziemiami, rozwijać sztukę i kulturę, a także uciekać się do zagrań dyplomatycznych i nie tylko. 

Poszczególne rozwiązania w mechanice zabawy Ara: History Untold zostały skonstruowane w taki sposób, aby gracz miał wrażenie nieskończonych możliwości, zarówno jeśli chodzi o rozwój swojego państwa, jak i w aspekcie rozwiązywania poszczególnych problemów. Dzięki temu można podchodzić do rozmaitych zagadnień na wiele różnych sposobów, budować unikatowe metropolie, rekrutować nowe jednostki i zaspokajać potrzeby mieszkańców. 

Tym, na co warto zwrócić szczególną uwagę w przypadku Ara: History Untold jest fakt, że w każdej turze działania i wybory nacji zostają ujawnione w tym samym momencie. Nie mamy więc opcji zareagowania na to, co wydarzyło się w jednej chwili, dopiero potem musimy zmierzyć się z konsekwencjami podjętych decyzji i widocznych rezultatów. 

Ara: History Untold może pochwalić się niezwykle klimatyczną, trójwymiarową oprawą wizualną, która została ukazana z lotu ptaka. W trakcie zabawy na ekranie zobaczymy różnego rodzaju krajobrazy, odwiedzając miasta, tropikalne dżungle i wiele innych miejsc.