Age of Wonders 4

Premiera:
02.05.2023
Gatunek:
strategia, turowa, 4X
Platforma:
PC, PS5, XSX
Producent:
Triumph Studios
Wydawca:
Paradox Interactive
Język:
polskie napisy

O grze

Age of Wonders 4 to kolejna odsłona popularnego cyklu strategii 4X z turowym systemem walki. Gra autorstwa Triumph Studios została wydana przez firmę Paradox Interactive w wersjach na PC oraz Xbox Series X/S i PlayStation 5.

Za sprawą Age of Wonders 4 ponownie trafiamy do fantastycznego świata, który eksplorujemy, by stworzyć jak największe imperium. W tym celu odkrywamy nowe wątki fabularne, rekrutujemy jednostki, kolekcjonujemy przedmioty i - a może przede wszystkim - walczymy z przeciwnikami. Rozbudowany system craftingu pozwala na tworzenie poddanych, możemy także zrobić użytek z odblokowywanych wraz z postępami w kampanii mocy magicznych, jak również zawierać sojusze, sukcesywnie zwiększając swoją potęgę.

Podczas swojej przygody z Age of Wonders 4 odwiedzamy różnorodne miejsca, od zamarzniętych nieużytków, gdzie panują królowe lodu, do opustoszałych ruin z zabłąkanymi smokami. W czasie zabawy niejednokrotnie dokonujemy wyborów, które pozwalają na aktywowanie dodatkowych wątków fabularnych czy też zablokowanie innych ścieżek. 

Age of Wonders 4 to druga, po Age of Wonders: Planetfall, część serii, która trafiła nie tylko na komputery, ale również na konsole, w efekcie czego autorzy musieli dostosować sterowanie i interfejs użytkownika nie tylko do klawiatury i myszki, ale również kontrolerów. Jako że produkcja trafiła na nowoczesne pecety oraz najnowsze urządzenia Sony i Microsoftu, oferuje znacznie lepszą od poprzedniczek, wciąż niezwykle klimatyczną oprawę wizualną.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10 64 bit, procesor Intel Core i5-4460 lub AMD Ryzen 5 1600X, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 780 3 GB lub AMD Radeon HD 7870 2 GB VRAM, 20 GB wolnego miejsca na dysku twardym