Twórcy The Day Before nie zastrzegli praw do tytułu. Walczą o nazwę z koreańskim kalendarzem

Radosław Krajewski
2023/02/14 11:50

Fntastic narobiło sobie poważnych problemów.

Ironią losu jest, że studio oskarżone o plagiat materiałów z innych gier, teraz samo musi dowodzić swoich praw związanych z tytułem gry. Okazuje się, że Fntastic nie zastrzegło prawa do wykorzystywania nazwy swojej produkcji, którą umyślnie przejął koreański producent kalendarza. Z powodu naruszenia praw autorskich filmy z The Day Before, również kontrowersyjny najnowszy 10-minutoy gameplay, zostały usunięte z YouTube’a. Studio wydało więc kolejne oświadczenie, po tym jak oskarżyli graczy o dezinformacje w sprawie wykorzystanych w zwiastunie swojej gry urywków z innych produkcji, tym razem odnosząc się do najnowszej afery.

Twórcy The Day Before nie zastrzegli praw do tytułu. Walczą o nazwę z koreańskim kalendarzem

The Day Before zmieni nazwę? Fntastic nie ma prawa do wykorzystywania tytułu

Fntastic poinformowało, że prowadzi spór dotyczący znaku towarowego swojej gry. Prawa do nazwy The Day Before są w posiadaniu koreańskiego dewelopera odpowiedzialnego za kalendarz. Chociaż aplikacja nie ma nic wspólnego z grami, to YouTube rozpatrzył zgłoszenie o naruszenie praw autorskich i skasował filmy z oficjalnego konta studia. Fntastic mogło uniknąć problemów, gdyby w porę zarejestrowali prawa do wykorzystania tytułu gry. W oświadczeniu podali, że koreański producent złożył wniosek do urzędu przed nimi, krótko po ogłoszeniu ich gry w 2021 roku.

Koreańczycy mieli zgłosić się do Fntastic z propozycją sprzedania znaku towarowego, ale studio nie wyraziło chęci podjęcia rozmowy. Swoje oświadczenie zakończyli pompatycznymi hasłami: „Będziemy walczyć. Moc tkwi w prawdzie”.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Choć studio unika podania nazwy aplikacji, to prawdopodobnie chodzi o TheDayBefore (D-Day Countdown) od firmy TheDayBefore. Nie wiadomo, jak skończy się ten spór, ale gracze niezbyt przychylnie podeszli do oświadczenia studia. Niektórzy zarzucają Fntastic próbę oszustwa, inni wyśmiewają dewelopera za niezabezpieczenie znaku towarowego swojej gry, zaś niektórzy próbują pomóc, wymyślając nowe tytuły.

Przypomnijmy, że The Day Before zadebiutuje 10 listopada 2023 roku na komputerach osobistych. Wersje konsolowe pojawią się w późniejszym terminie.

Komentarze
3
dariuszp
Gramowicz
14/02/2023 14:23

Bawi mnie to niezmiernie :-) Nie zabezpieczyli sobie praw do nazwy i oglosili projekt który btw wygląda jak scam. I teraz mają pretensję że ktoś wykorzystał ich głupotę.

MisioKGB
Gramowicz
14/02/2023 12:37

xd

Yarod
Gramowicz
14/02/2023 11:58

OMG, ile lat mają Ci twórcy? 15?