The Day Before plagiatem? Gracze pokazują dowody na wykorzystanie fragmentów innych gier

Radosław Krajewski
2023/02/06 17:30

Fntastic będzie miało się z czego tłumaczyć.

The Day Before powstaje już tak długo, że niektórzy gracze poddali w wątpliwość fakt istnienia tej gry. Aby złagodzić nastroje studio Fntastic zaprezentowało w ubiegłym tygodniu nowy, dziesięciominutowy gameplay ze swojej nadchodzącej produkcji. Na materiale mogliśmy zobaczyć eksplorację otwartego świata, walkę z przeciwnikami, a także zarządzenia ekwipunkiem i system ulepszania broni. Na początku materiału otrzymaliśmy również krótki zwiastun gry, na który część graczy szczególnie zwróciło uwagę. Teraz donoszą, że deweloperzy mogli skopiować całe fragmenty z materiałów promocyjnych innych gier i pokazali na to dowody.

The Day Before plagiatem? Gracze pokazują dowody na wykorzystanie fragmentów innych gier

The Day Before kopiuje z innych gier?

Fntastic mieli skopiować sekwencje ze zwiastunów Call of Duty: Black Ops – Cold War i The Last of Us: Part I, a także wyraźnie “inspirując się” The Division 2, Resident Evil 2 Remake oraz SnowRunner przy innych materiałach reklamowych. Dla deweloperów nie wygląda to dobrze i gracze uważają, że studio chce jak najniższym kosztem promować swoją grę, polegając na pracy innych.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Pomimo szumnych i obiecujących zapowiedzi najnowszy film z rozgrywki nie zachwycił graczy, którzy liczyli na nieco mniej odbiegającą od schematów rozgrywkę. Skrytykowana została również oprawa graficzna, która przeszła wyraźne pogorszenie jakości oprawy, nie prezentując się już tak dobrze, jak na wcześniejszych materiałach.

Przypomnijmy, że The Day Before zadebiutuje 10 listopada 2023 roku na komputerach osobistych. Wersje konsolowe pojawią się w późniejszym terminie.

Komentarze
1
JakiśNick
Gramowicz
06/02/2023 18:19

Typek nie ma co robić tylko siedzi w domu i wymyśla nawiązania do innych gier XD Jakie to ma znaczenie? Jak twórcy gier AAA rżną pomysły na materiały promocyjne to jest ok. Ale jak można się podpiąć do nagonki na grę to jeszcze lepiej. Gry nie ma i prędko nie będzie, co kogo obchodzi czy to scam czy nie ? Jak gra wyjdzie to się poczeka na recenzje i kupi. Jeżeli nie wyjdzie lub będzie crapem to nie.

Drama queen robią z tego takie afery, jakby losy wszechświata zależały od jednego gameplaya gry która wyjdzie pod koniec roku albo wcale XD