Twórca The Last of Us wyjaśnia zmiany w 3 odcinku, a widzowie krytykują epizod

Radosław Krajewski
2023/01/31 11:30

Niektórzy zbulwersowali się na zawarte w nowym odcinku wątki.

Jeszcze przed weekendem HBO oficjalnie potwierdziło drugi sezon The Last of Us. Produkcja wciąż cieszy się ogromną popularnością, chociaż niektórzy widzowie nie byli zadowoleni z tego, co zobaczyli w najnowszym trzecim odcinku. Nie wdając się w spoilery, twórcy serialu niemal w całości poświęcili epizod postaci Billa i Franka, rozszerzając ich historię względem oryginalnej gry. Seria nigdy nie stroniła od wątków LGBTQ+, na co najwyraźniej nie wszyscy byli przygotowani. W sieci po raz pierwszy od premiery produkcji pojawiło się sporo narzekań na odcinek i wielu widzów skrytykowało wątek, którego w takiej postaci nie było w grze.

Twórca The Last of Us wyjaśnia zmiany w 3 odcinku, a widzowie krytykują epizod

Dlaczego twórcy The Last of Us zdecydowali się na zmianę wątku Billa i Franka?

W wywiadzie dla IGN Neil Druckmann wyjaśnił, dlaczego postanowili zmienić historię Billa i Franka, dodatkowo znacząco ją rozszerzając.

Kiedy dotarliśmy do tej części sezonu, Craig poruszył naprawdę interesującą kwestię, a mianowicie, że istnieje wiele przykładów rzeczy, które nie układają się dobrze dla ludzi, i często są to refleksje i przestrogi dla Joela: „oto, co możesz stracić”. To było jak: „a co, jeśli pokażemy im, co możesz znieść, aby wygrać?”

Ale w pewnym sensie jest to również znak ostrzegawczy dla Joela, szczególnie po stracie Tess pod koniec drugiego odcinka. W serialu mogliśmy zostawić perspektywę naszego głównego bohatera, trzymając się wyłącznie Joela lub Ellie. Tutaj mogliśmy zobaczyć, co stało się z Billem podczas wybuchu epidemii. A potem, jak potoczyła się jego historia, gdy poznał Franka, zakochał się w nim i razem się zestarzeli. To pełny cykl miłości i życia razem z drugą osobą i doświadczania straty, ale strata jest zabarwiona szczęściem, że przeżyło się pełne życie wypełnione miłością.

Najwyraźniej nie wszystkich te wyjaśnienia satysfakcjonują i w serwisie Metacritic trzeci odcinek jest najniżej ocenianym epizodem The Last of Us. Obecnie ocena użytkowników wynosi 4,7/10, gdy poprzednie otrzymały notę w okolicach 9/10. W sieci zaroiło się od negatywnych komentarzy, w których widzowie zarzucają twórcom propagandę, nadmierne wykorzystywanie kultury woke, czy niepotrzebne odstępstwa względem gry. Aż strach pomyśleć, jak zareagują te wszystkie osoby w odcinku, który przedstawi historię znaną z The Last of Us: Left Behind. Poniżej znajdziecie wybrane komentarze.

Pierwsze 10 minut poszło dobrze, ale potem musiałem przewinąć prawie cały odcinek do przodu, po prostu nie da się na to patrzeć. Kolejna i wyjątkowo nieudana próba przypodobania się LGBT. Ale po co? – AndyMas

O MÓJ BOŻE! Dlaczego muszę na to patrzeć? Może chcę wybrać: oglądać Tajemnicę Brokeback Mountain czy nie? – painkuler

Wtf. dlaczego patrzę na propagandę lgbt? Jeśli tak dalej pójdzie, serial nie jest tego wart. - max_3090

nie chodzi o fabułę i film, ale o narzucanie ludziom nietradycyjnych relacji. To zabija serial – SelmarionX

Naprawdę się tego nie spodziewałem, proponuję obejrzeć pierwsze 10 minut i ostatnie 15 minut trzeciego odcinka – shahabtoxic

To nie jest The Last of Us. To bzdury, które nie mają nic wspólnego z fabułą. Dość trudne do oglądania. - RamiroBR16

GramTV przedstawia:

Podobnych głosów nie brakuje również w polskim internecie, gdzie krytyczne komentarze pojawiają się pod postaci o trzecim odcinku The Last of Us na oficjalnych kanałach HBO Max.

Dlaczego twórcy The Last of Us zdecydowali się na zmianę wątku Billa i Franka?, Twórca The Last of Us wyjaśnia zmiany w 3 odcinku, a widzowie krytykują epizod
Twitter/Krzysztof Jonkisz
Komentarze
22
Khalid... napisał:

No każdy ma swoje zdanie. [...]

Już kiedyś o tym z Tobą rozmawiałem. Nie pomogło... no dobrze, a ja obserwuję Ciebie już od dawna.

Wiem, że to multikonto i tamto również miało BANa, więc tutaj też będzie BAN.

Khalid...
Gramowicz
01/02/2023 08:49
Ray napisał:

Nie wiem jak doszedłeś od homoseksualizmu do kłopotów z identyfikacją z płcią, ale ok, nie będę wnikał. Nie wiem też gdzie ty tu znalazłeś gloryfikację. Ja naprawdę rozumiem, że wpychanie LGBT na siłę, zwłaszcza ważnym postaciom już istniejącym, które wcześniej nie były, jest po prostu złe. Ale tutaj masz jeden z najmniej inwazyjnych przypadków, który wykonany w ten sposób wydarza się raz na 100 (bo zazwyczaj są przedstawione jakieś durne stereotypy) i jeszcze cię to triggeruje.

No każdy ma swoje zdanie. Dla mnie ten odcinek jest poprostu obrzydliwy. W sumie są tu poruszone dwie kwestie. Pokazany jest tu homoseksualizm jak i samobójstwo jako coś normalnego. Ciekawe co będzie następne...

Sam sobie odpowiedziałeś. Te całe LGBT jest wciskane dosłownie wszędzie na siłe. Czy to HBO, czy Netflix lub Disney. Już nawet fabuła jest na drugim planie. Grunt to włączyć wątek LGBT i jest "cacy".  Co do inwazyjnośći to troche dziwne co napisałeś, bo tu dwóch facetów którzy nawet sie nie znają lądują w łóżku 🤣

MisioKGB
Gramowicz
01/02/2023 07:52

Mi odcinek się mega podobał, ciekawie przedstawili to jak pomysłowość Billa nie raz czy dwa uratowała mu życie. Relacja z Frankiem w świecie zarazy wyglądała unikalnie. W zasadzie mogę przyczepić się do tego, że niepotrzebnie poświęcili temu cały odcinek robiąc w zasadzie spin off faktycznej opowieści kogoś innego.
Trwa Wczytywanie