The Last of Us: Part I z kolejnym patchem na PC. Gracze dalej krytykują studio

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/31 21:35

Deweloperzy ze studia Naughty Dog udostępnili kolejny patch dla gry The Last of Us: Part I w wersji na PC.

Naughty Dog kontynuuje walkę z błędami i problemami technicznymi, jakich w grze The Last of Us: Part I w wersji na komputery osobiste nie brakuje. Donosiliśmy o słabej optymalizacji i licznych technicznych niedogodnościach, a także o tym, że gra jest w zasadzie niegrywalna na Steam Decku. Wczoraj deweloperzy udostępnili pierwszą aktualizację – i dzisiaj kolejną.

The Last of Us: Part I z kolejnym patchem na PC. Gracze dalej krytykują studio

Naughty Dog kontynuuje łatanie The Last of Us: Part I na PC, a gracze dalej narzekają

Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej studia, deweloperzy zajęli się kolejnymi problemami technicznymi. Patch ma poprawić wydajność podczas rozgrywki i przerywników filmowych. Naprawił też błąd przy pierwszym uruchomieniu gry. W notce czytamy, że:

  • Zmniejszono rozmiar pamięci podręcznej PSO, aby zmniejszyć wymagania dotyczące pamięci i zminimalizować awarie typu Out of Memory.
  • Dodano dodatkową diagnostykę do śledzenia przez deweloperów.
  • Zwiększono ilość pamięci przeznaczonej na strumieniowanie animacji, aby poprawić wydajność podczas rozgrywki i przerywników filmowych.
  • Naprawiono błąd przy pierwszym uruchomieniu gry.

GramTV przedstawia:

Jeszcze przed wydaniem powyższej łatki Naughty Dog poinformowało o premierze pecetowej wersji gry na swoim Twitterze i zaprosiło na niezapomnianą podróż. Wielu graczy skomentowało wpis twórców, wyrażając swoje frustracje – podkreślając, że aktualnie ta niezapomniana podróż to w dużej mierze czekanie, aż gra zacznie poprawnie działać na pecetach. Cóż.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Niezapomniana podróż – o crashowaniu gry, czasach kompilacji shaderów, absurdalnym zużyciu procesora i tym podobne? Dajcie spokój, ten port powinien być niesamowity. Sam byłem nim bardzo podekscytowany.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!