The Last of Us 3 podobno już powstaje. Gra ma zmierzać również na PlayStation 6

Radosław Krajewski
2023/02/07 14:45
3
0

Naughty Dog jednak ma pracować nad kontynuacją historii Ellie.

Naughty Dog obecnie pracuje nad The Last of Us: Factions, czyli sieciową odsłoną popularnej serii gier. Niedawno Neil Druckmann w jednym z wywiadów przyznał, że nikt nie naciska na deweloperów z Naughty Dog, aby stworzyli trzecią część The Last of Us, a studio również się nie śpieszy, aby ujawnić jakiekolwiek informacje, mające zdradzić istnienie gry. Jeszcze w listopadzie jeden z informatorów przekazał, że The Last of Us 3 faktycznie powstaje, a popularność serialu miałaby być sprawdzianem, czy jest zapotrzebowanie na kolejną odsłonę serii.

The Last of Us 3 podobno już powstaje. Gra ma zmierzać również na PlayStation 6

The Last of Us 3 już powstaje?

Teraz te informacje potwierdza serwis The Leak, który w swoim raporcie przekazał, że Naughty Dog pracuje już nad trzecią częścią przygód Ellie i sukces serialu od HBO odegra ważną rolę w rozwoju The Last of Us 3. Jak podawaliśmy wcześniej, czwarty odcinek serialu zanotował jeszcze lepszą oglądalność niż poprzednie i zarówno HBO, jak i Sony mają powody do radości.

GramTV przedstawia:

Źródło The Leak w Sony, które wcześniej ujawniło pierwszy wyciek PlayStation 5 Slim, powiedziało serwisowi, że The Last of Us 3 jest już „w toku”. Co ciekawa, produkcja została zaklasyfikowana do wydania na PlayStation 5, ale również „z myślą o PlayStation 6”.

Obecny cykl produkcji gier trwa przynajmniej cztery lata, a niejednokrotnie wydłuża się o kolejny rok lub dwa. Obecna generacja konsol jest już z nami ponad dwa lata, więc Sony z pewnością opracowuje już koncepcje swoich kolejnych konsol, nie tylko PlayStation 5 Pro, ale również PlayStation 6. Wygląda więc na to, że jeżeli The Last of Us 3 miałoby zadebiutować, to pod koniec cyklu życia PS5. Produkcja mogłaby stać się tytułem startowym na premierę PS6, jako wersja przygotowana z myślą o konsoli następnej generacji lub remaster, jak miało to miejsce w przypadku pierwszego The Last of Us na konsoli PlayStation 4.

Komentarze
3
dariuszp
Gramowicz
08/02/2023 07:37
Okkam-Hanzo napisał:

i teraz nie wiem. Czy to znaczy że gra będzie w produkcji przez następne 5-7 lat, czy też nowe playstatation wychodzi za 2-3 lata? Hmmm....

PS3 to 2006.

PS4 to 2013.

PS5 to 2020.

Także konsole na ogół żyją koło 7 lat. Przy czym zaznaczę że Sony jak i Microsoft twierdzą że to za długo. Ale wypuszczenie konsoli to zawsze gra w kotka i myszkę więc się to przedłuża w stosunku tego co chcieli.

Także w teorii PS6 to byłby 2027 czyli za 4 lata. Ale wydaje mi się że tym razem może będą chcieli to zbić do 5 lat co daje 2025 czyli 2 lata.

Dodam że The Last of Us 2 było wypuszczone razem z PS5 czyli 2020. Więc to nie jest wcale takie dziwne jeżeli trójka pojawiła by się 5 lat po premierze dwójki.

Okkam-Hanzo
Gramowicz
07/02/2023 19:50

i teraz nie wiem. Czy to znaczy że gra będzie w produkcji przez następne 5-7 lat, czy też nowe playstatation wychodzi za 2-3 lata? Hmmm....

naked_snake_27
Gramowicz
07/02/2023 17:33

Nie powstał jeszcze tytuł który by wykorzystał w pełni moc PS5. A tu już ploty o PS5 Pro i PS6...
Trwa Wczytywanie