Terminy premier nowych sezonów Fundacji i Silosa zagrożone. Prace na planach zdjęciowych wstrzymane

Krzysztof Żołyński
2023/08/03 10:30
1
0

Kontynuacje dwóch popularnych seriali Apple TV+ raczej nie ukażą się planowo. Zdjęcia na obu planach zostały wstrzymane z powodu strajku aktorów.

Produkcja drugiego sezonu popularnego serialu dramatycznego Apple TV+, Silos, została zawieszona na czas nieokreślony. Jest to oczywiście wynikiem trwających strajków aktorów. Początkowo zapowiadano tygodniową przerwę w produkcji, ale teraz Apple chce przedłużyć pauzę na nieokreślony czas.

Recenzja serialu Silos. Jak kończyć sezony, to tylko w taki sposób

Terminy premier nowych sezonów Fundacji i Silosa zagrożone. Prace na planach zdjęciowych wstrzymane

Serial Silos bazuje na cyklu powieści SF autorstwa Hugh Howleya, ukazujących zdewastowaną i kompletnie nieprzyjazną życiu Ziemię, zamieszkiwaną przez ostatnich przetrwałych ludzi. Ponieważ życie na powierzchni jest w zasadzie niemożliwe, musieli oni zasiedlić ogromne podziemne silosy. Odcięci od przeszłości i świata zewnętrznego, ludzie tworzą nowe zasady funkcjonowania swojego zdziesiątkowanego społeczeństwa. Niestety nowy świat jest całkowicie zdegenerowany i rządzą nim najgorsze jednostki, a wszelkie próby buntu skazywane są na zesłanie na powierzchnię.

Fundacja i Silos opóźnione. Powodem strajk aktorów

Podobna sytuacja dotknęła innego ważnego serialu Apple TV+, a mianowicie Fundacji. Powstający właśnie nowy sezon, zostanie zamrożony w połowie produkcji. Także w tym wypadku nie określa się terminu powrotu ekipy na plan zdjęciowy.

GramTV przedstawia:

Historia w drugim sezonie rozpocznie się ponad sto lat po finale pierwszej serii. Napięcia w całej galaktyce wciąż rosną. Gdy ród Cleonów się rozpada, mściwa królowa planuje zniszczyć Imperium od środka. Hari, Gaal i Salvor odkrywają kolonię Mentalików ze zdolnościami psionicznymi, które mogą zmienić samą psychohistorię. Fundacja weszła w fazę religijną, głosząc Kościół Seldona w całym Zewnętrznym Rubieżach i wywołując Drugi Kryzys: wojnę z Imperium.

Komentarze
1
JakiśNick
Gramowicz
03/08/2023 16:53

Przecież 2 sezon fundacji jest już w emisji.

https://www.imdb.com/title/tt0804484/episodes/