Studio twórcy serii Forza Horizon przygotowuje fabularną samochodówkę dla Amazon Games

Krzysztof Żołyński
2024/05/29 19:25
0
0

Amazon Games ujawniło zawarcie umowy z Maverick Games, studia założonego przez Mike’a Browna – twórcę serii Forza Horizon.

Maverick Games powstało w 2022 roku. Jest to zespół składający się z 62 osób, którymi są doświadczeni fachowcy, pracujący wcześniej nad wieloma znanymi tytułami, takimi jak choćby: wspomniana już Forza Horizon, ale także Sea of Thieves, Cyberpunk 2077 i Call of Duty. Jego założycielem i dyrektorem kreatywnym jest Mike Brown, który wiele lat pracował w Playground Game, gdzie współtworzył wspomnianą grę samochodową na konsole Xbox i PC.

Studio twórcy serii Forza Horizon przygotowuje fabularną samochodówkę dla Amazon Games

Robię gry wyścigowe od blisko 20 lat i bardzo dobrze znam ich społeczność – powiedział Brown. Wydaje mi się, że jest mnóstwo fantazji, pragnień i motywacji, które posiada ta społeczność i mamy wyjątkową okazję, żeby je ziścić.

Jak mówi sam Brown mając tak duże doświadczenie postanowił podjąć nowe wyzwanie, którym jest produkcja nowej gry samochodowej, która jego zdaniem będzie rewolucją i poprowadzi ten gatunek w nowym, ciekawym kierunku.

Na temat samej gry w zasadzie nic nie wiadomo, ale pewne jest, że nad scenariuszem pracuje Jamie Brittain. Jest to współtwórca brytyjskiego serialu Skins, który zgarnął nagrodę BAFTA.

Naprawdę wierzę w potęgę dobrych postaci. I uważam, że serial Skins stał się kultowym przebojem właśnie ze względu na występujące w nim postacie. To właśnie siła tych postaci, ich wad i ciekawych dziwactw, sprawia, że serial odbił się równie szerokim echem pośród widzów. I w tym leży supermoc Jamiego: tworzenie takich postaci właśnie, z wadami i takimi trochę dziwactwami – jak my wszyscy – i dzięki temu mamy dla nich empatię, możemy się w nich zakochiwać. – powiedział Brown.

Maverick Games stworzy dla Amazon Games nowatorską grę samochodową

I to właśnie siłą nowej gry i elementem odróżniającym ją od konkurencyjnych tytułów, mają być znakomicie skonstruowane postacie bohaterów, z którymi gracze będą mogli się utożsamiać i przeżywać ich rozwój następujący w trakcie rozgrywki. Do tego dołożone będą najlepsze elementy typowe dla gatunku samochodówek fabularnych i znakomita oprawa graficzna.

GramTV przedstawia:

Wiele doskonałych gier samochodowych oferuje świetną rozgrywkę, niesamowitą zawartość. Ale żeby naprawdę przekroczyć ten most, stać się grą, którą ludzie dosłownie kochają, to trzeba dodać element ludzkiej więzi, dzięki któremu faktycznie kibicuje się tym postaciom, zakochuje się w nich. Uważam, że jest to element, który naprawdę wyróżni naszą grę od innych tytułów tego typu. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby w grach tego typu nie zawrzeć świetnych postaci i niesamowitych historii – po prostu jest to jeszcze niezbadany obszar. – wyjaśnia Brown.

Amazon Games i Maverick Games łączą siły, aby stworzyć nowatorską fabularną grę samochodową. Zespół pod kierownictwem Mike’a Browna i Jamie'ego Brittaina ma na celu wprowadzenie rewolucji w gatunku, tworząc głęboko angażujące postacie i emocjonujące historie, które przyciągną graczy.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!