Premiera The Day Before i tak miała zostać opóźniona – informują deweloperzy

Mikołaj Ciesielski
2023/01/27 10:30

Twórcy zapewniają jednak, że ich gra to nie oszustwo, a „ludzie w końcu zobaczą prawdę”.

Premiera The Day Before i tak miała zostać opóźniona – informują deweloperzy

Firma Mytona oraz studio Fntastic poinformowali w tym tygodniu o kolejnym opóźnieniu The Day Before ze względu na kwestie prawne związane z rejestracją znaku towarowego. Wielu graczy zaczęło poważnie wątpić w istnienie wspomnianej produkcji, a podobnymi obawami podzielił się nawet sam moderator oficjalnego serwera gry na Discordzie. Do całej sytuacji wreszcie postanowili odnieść się sami twórcy, którzy przesłali redakcji IGN oświadczenie.

The Day Before to „spełnienie dziecięcych marzeń”

Okazuje się, że studio Fntastic już od jakiegoś czasu planowało opóźnić zaplanowaną na 1 marca premierę The Day Before. Twórcy – wspólnie z firmą Mytona – zamierzali podzielić się tą informacją w trakcie prezentacji 10-minutowego materiału prezentującego rozgrywkę, który miał zostać opublikowany w tym miesiącu.

W międzyczasie pojawiły się jednak problemy związane z rejestracją znaku towarowego, a deweloperzy wspólnie z wydawcą poinformowali, że gra ukaże się dopiero 10 listopada. Dlaczego wybrano tak odległy termin? Zdaniem twórców jest to „bezpieczna data”, która pozwoli uniknąć dodatkowych opóźnień.

Dla nas i milionów graczy The Day Before to spełnienie dziecięcych marzeń […]. Rozumiemy, że niektóre osoby, nie widząc pełnego obrazu, mogą mięć wątpliwości co do gry. Zawsze koncentrowaliśmy się na samym produkcie. Tworzyliśmy grę przez cztery lata. Wszystkie te lata były pełne potu oraz krwi, a dla wielu członków zespołu takie oskarżenia [o scam – dop. red.] są nieprzyjemne – informuje studio w oświadczeniu przesłanym IGN.

GramTV przedstawia:

Następnie deweloperzy podkreślają, że „nie wzięli od ludzi ani grosza”. Twórcy zaznaczają również, że The Day Before jest w pełni finansowane przez firmę Mytona, czyli „jednego z największych wydawców mobilnych na świecie”, który „po osiągnięciu każdego kamienia milowego” sprawdzał build wspomnianej produkcji.

Studio Fntastic dodało także, że w dniu premiery „ludzie w końcu zobaczą prawdę”. Deweloperzy mają również nadzieję, że sukces The Day Before pokaże, że „marzenia” są w stanie się spełnić, mimo „wszelkich przeszkód i wątpliwości”.

Cóż, nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na premierę The Day Before, które – jak wspomnieliśmy wyżej – ma zadebiutować 10 listopada. Początkowo produkcja ma być dostępna wyłącznie na komputerach osobistych. Z czasem tytuł ma się jednak ukazać również na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!