Powstaje nowy animowany Watchmen. Jest pierwszy zwiastun dwuczęściowego widowiska

Krzysztof Żołyński
2024/06/17 19:00
2
0

Warner Bros opublikowało pierwszy zwiastun nadchodzącej animowanej adaptacji słynnej powieści graficznej Watchmen. Historię podzielono na dwie części.

W 2009 roku Zack Snyder przekształcił tę przełomową powieść graficzną w epicki, trwający 3 godziny film, który spotkał się z mieszanymi recenzjami. Następnie został on rozszerzony i pojawił się jako Ultimate Cut, zawierający animowane fragmenty Tales of the Black Freighter z oryginalnej książki, a w 2009 roku wydano także wersję Motion Comic. Później w 2019 roku w HBO pojawił się serial Watchmen, będący całkowitą reinterpretacją Damona Lindelofa, która okazała się bardzo ciekawym widowiskiem.

Teraz wygląda na to, że WB ponownie adaptuje całą książkę, napisaną przez Alana Moore'a i zilustrowaną przez Dave'a Gibbonsa.

Watchmen. Warner Bros.
Watchmen. Warner Bros.

Watchmen powraca w dwuczęściowym filmie animowanym. Jest zwiastun

Na razie pojawiło się zaledwie 30 sekund materiału i w zasadzie niewiele wiadomo o tym filmie. Pewne jest, że zostanie wydany w dwóch częściach i został stworzony przy użyciu animacji CGI z ciekawą stylizacją 2D.

W alternatywnej Ameryce roku 1985 przebrani w kostiumy superbohaterowie są częścią codziennego życia. Kiedy jeden z jego byłych towarzyszy zostaje zamordowany we własnym mieszkaniu, zamaskowany mściciel znany jako Rorschach odkrywa spisek mający na celu zabicie i zdyskredytowanie wszystkich dawnych i obecnych superbohaterów. Kiedy ponownie nawiązuje kontakt ze swoimi emerytowanymi współpracownikami, z których tylko jeden ma prawdziwą moc (dr Manhattan), Rorschach dostrzega dalekosiężny spisek obejmujący ich wspólną przeszłość i katastrofalne konsekwencje dla przyszłości świata.

GramTV przedstawia:

Watchmen Chapter I i Watchmen Chapter II zostaną wydane przez Warner Bros Home Entertainment jeszcze w tym roku. Obecnie nie są dostępne żadne informacje na temat reżysera, scenarzystów ani jakiejkolwiek innej ekipy zaangażowanej w tworzenie tej animacji.

Wiadomo, że obie części filmu mają trafić do dystrybucji na płytach Blu-ray i oczywiście pojawią się w streamingu. Pierwszy z nich zadebiutuje w sierpniu, tuż po Comic-Conie w San Diego, a drugi powinien pojawić się z początkiem przyszłego roku.

Komentarze
2
Crask
Gramowicz
18/06/2024 13:26
MisticGohan_MODED napisał:

Jest komiks, jest film (nawet kilka wersji), czy jest sens na animowana wersję tej samej historii ?

Jest też gra. Pamiętam, że pierwszą część przeszedłem i była spoko.

Natomiast sens istnienia animowanej adaptacji jak najbardziej jest. Nie przepadam za stylem Snydera, ale akurat jego adaptacja Strażników była całkiem dobra. Trzeba jednak przyznać, że bardzo dużo rzeczy wyciął, ze względu na długość filmu i różnice w sposobie narracji pomiędzy oryginałem i adaptacją. Polem do popisu dla animowanej adaptacji jest na przykład zgłębienie historii Rorschacha.  Trailer mnie póki co nie przekonał, ale jestem gotów dać szansę przynajmniej pierwszej części.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
17/06/2024 19:24

Jest komiks, jest film (nawet kilka wersji), czy jest sens na animowana wersję tej samej historii ?