Niewielu widzów dotrwało do końca Pierścieni Władzy. Nowe dane potwierdzają problemy Amazona

Radosław Krajewski
2023/04/04 14:30
5
0

Większość widzów porzuciła oglądanie serialu.

Ciemne chmury zebrały się nad Władcą Pierścieni: Pierścienie Władzy. W Wielkiej Brytanii powstaje drugi sezon serialu Amazona, podczas którego w ostatnich dniach doszło do dwóch tragedii. Pod koniec marca na planie serialowego Władcy Pierścieni zmarł koń, a wczoraj doszło do wybuchu w jednej z hal na planie Bray Studios, gdzie kręcone są nowe odcinki Pierścieni Władzy. Dla Amazona druga seria jest kluczowa dla dalszego rozwoju serialu, ale jak pokazują najnowsze statystyki oglądalności pierwszego sezonu, studio już teraz ma poważne problemy. The Hollywood Reporter w swoim artykule ujawniło nowe dane dotyczące oglądalności Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy, które nie napawają optymizmem.

Niewielu widzów dotrwało do końca Pierścieni Władzy. Nowe dane potwierdzają problemy Amazona

Niecałe 2/3 widzów w Ameryce nie dokończyło pierwszego sezonu Pierścieni Władzy

Pierwszy odcinek serialu zaliczył rekordową oglądalność dla produkcji Amazon Prime Video. Premierę Pierścieni Władzy obejrzało aż 25 milionów widzów na całym świecie w ciągu pierwszych 24 godzin. Niestety Amazon nie chwalił się kolejnymi danymi oglądalności, więc nie znamy konkretnej liczby widzów serialu ze świata Władcy Pierścieni. Teraz THR ujawniło, że tylko 37% amerykańskich widzów ukończyło pierwszy sezon serialu. Nieco lepiej wygląda to w pozostałych krajach, gdzie 45% wszystkich widzów dotrwało do końca pierwszej serii Pierścieni Władzy. Według osób z branży 50% wynik ukończenia sezonu byłby całkiem solidny, ale nie spektakularny, na który z pewnością liczyli włodarze Amazona.

The Hollywood Reporter przypomina również, że Pierścienie Władzy nie liczyły się w tegorocznym sezonie nagród. Serial został pominięty przez najważniejsze filmowe gildie i jedynie SAG-AFTRA nominowała ekipę kaskaderską produkcji Amazona.

GramTV przedstawia:

Choć drugi sezon Pierścieni Władzy będzie miał problem, aby przyciągnąć do siebie widzów, tym bardziej po dwuletniej przerwie, to szefowa Amazon Studios, Jennifer Salke, uważa, że nowe odcinki odniosą sukces. Pomóc w tym mają dramatyczne zwroty akcji, które z pewnością napędzą zainteresowanie widzów i skłonią wiele osób do powrotu, do tej produkcji.

Próby przedstawienia tego, że serial nie jest sukcesem, nie odzwierciedla żadnej prowadzonej przeze mnie wewnętrznej rozmowy. Drugi sezon, który jest obecnie w produkcji, będzie miał bardziej dramatyczne zwroty akcji. To dla nas ogromna szansa. Pierwszy sezon wymagał wielu przygotowań.

Dane Nielsena dotyczące minut oglądania pokazują, że seriale Amazona pozostają daleko w tyle za produkcjami Netflixa, które w 2022 roku zajęły wszystkie dziesięć pierwszych miejsc w rankingu oryginalnych seriali streamingowych. Pierścienie Władzy znalazły się dopiero na 15 miejscu.

Komentarze
5
Yosar
Gramowicz
04/04/2023 19:42

Zwrot akcji to byłby jakby przy tym czymś zatrudnili kogoś kto ma pojęcie o Tolkienie i jego świecie.

To byłby zwrot akcji, w odróżnieniu od aktualnej parady niedouków.

Jeden na milion
Gramowicz
04/04/2023 17:33

Gdyby w tym szambie chodziło jedynie o zapowiadane zwroty akcji to problemu by nie było...

wolff01
Gramowicz
04/04/2023 16:13

Fajnie działa ta korpobańka. Nawet gdy wszyscy już postawili krzyż na tym szambie, ta dalej idzie w zaparte - Kobieto, wiemy że każą ci tak mówić, ale rzeczywistości nie zakłamiesz.

Życzę im żeby sezon 2 był największym fejlem w histori telewizji, na nic więcej nie zasługują.

Headbangerr
Gramowicz
04/04/2023 15:57

Ja przebrnąłem przez cały sezon, musiałem zobaczyć to na własne oczy XD

dariuszp
Gramowicz
04/04/2023 14:52

I tak więcej niż się spodziewałem. Ja nie dotrwałem do końca drugiego odcinka.