Pierścienie Władzy – na planie drugiego sezonu zginął koń. PETA ostro reaguje

Radosław Krajewski
2023/03/27 11:25

Do tragedii doszło w ubiegłym tygodniu.

Od kilku tygodni w Wielkiej Brytanii trwają prace nad drugim sezonem Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy. Niedawno Amazon ogłosił, że do obsady serialu dołączyło kilku nowych aktorów, w tym gwiazda Gry o Tron. Niestety teraz o serialu Amazona zrobiło się głośno ze względu na tragedię, która wydarzyła się w ubiegły wtorek. Na planie produkcji zmarł koń z powodu zatrzymania akcji serca.

Pierścienie Władzy – na planie drugiego sezonu zginął koń. PETA ostro reaguje

Tragedia na planie Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

Był to jeden z około trzydziestu koni, które znajdowały się tego dnia na planie. Koń należał do uznanej firmy The Devil’s Horsemen, które dostarcza zwierzęta do wielu seriali, w tym np. Gry o Tron. To prawdopodobnie pierwsza ofiara śmiertelna zwierząt na planie w 50-letniej historii firmy. Według relacji świadków koń nie wykazywał żadnych wcześniejszych problemów zdrowotnych i przed śmiercią stał wśród dwudziestu innych koni.

Jesteśmy głęboko zasmuceni, potwierdzając śmierć konia. Incydent miał miejsce rano, kiedy koń brał udział w ćwiczeniach przed próbami. Trener nie był w kostiumie, a filmowanie jeszcze się nie rozpoczęło. W tym czasie obecni byli zarówno lekarz weterynarii, jak i przedstawiciel American Humane Association. Niezależna sekcja zwłok potwierdziła, że ​​koń zmarł z powodu niewydolności serca – powiedział rzecznik Amazon Studios.

Organizacja praw zwierząt PETA szybko odniosła się do śmierci konia na planie Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy. Wezwała twórców do skorzystania z innych nowoczesnych metod, zamiast wykorzystywać na planie prawdziwe zwierzęta.

Wygląda na to, że życie pod ziemią z orkami jest normalne dla producentów Pierścieni Władzy, ponieważ mają możliwość korzystania z CGI, platform mechanicznych i innych humanitarnych metod, które nie spowodowałyby śmierci bezbronnych koni na planie. PETA wzywa twórców serialu — i wszystkich innych producentów — do podjęcia się pracy bez użycia prawdziwych koni. Jeśli nie mogą uniknąć wykorzystywania zwierząt w swojej sztuce, powinni znaleźć nowe medium, ponieważ nikt nie chce oglądać telewizyjnego spin-offu z cierpieniem jako przewodnim motywem – powiedziała starsza wiceprezes Lisa Lange.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
ZubenPL
Gramowicz
27/03/2023 14:06
JakiśNick napisał:

No tak. Lepiej, żeby konie ginęły gdzie indziej niż na planie XD

Koń z marł z przyczyn naturalnych jeszcze a nie w wyniku wypadku na planie. Ale oczywiście mordercy zwierząt z PETY już kręcą imbę by więcej pieniążków ukraść z dotacji. 

JakiśNick
Gramowicz
27/03/2023 12:35

No tak. Lepiej, żeby konie ginęły gdzie indziej niż na planie XD