Netflix z ważną zmianą dla niektórych użytkowników. Platforma ulepszyła ofertę

Radosław Krajewski
2022/11/01 14:30

Na tę zmianę subskrybenci musieli długo czekać.

W najbliższych miesiącach subskrybenci Netflixa mogą zauważyć kilka znaczących zmian, które wpłyną na użytkowanie platformy. Pierwszą z nich jest wprowadzenie w kilkunastu krajach nowego tańszego planu z reklamami. Nie jest to jedyna forma walki z dzieleniem kont i niedawno firma zaoferowała możliwość przeniesienia swojego profilu na własne konto, tym samym nie tracąc żadnych danych, w tym historii oglądania czy spersonalizowanych rekomendacji. Netflixowi udało się nawet zyskać ponad 2,4 miliona nowych użytkowników w trzecim kwartale bieżącego roku, które wykraczały poza prognozowane wyniki platformy. Tym razem Netflix zrobił niespodziankę subskrybentom najtańszego planu dostępnego w polskiej ofercie i bez żadnych zapowiedzi zwiększył oferowaną jakość produkcji.

Netflix z ważną zmianą dla niektórych użytkowników. Platforma ulepszyła ofertę

Netflix – plan Podstawowy z rozdzielczością HD

Wraz z nadejściem listopada platforma zdecydowała się udostępnić rozdzielczość HD (720p) w planie Podstawowym, który do tej pory oferował wyłącznie rozdzielczość SD (480p). Co najważniejsze Netflix nie zwiększył ceny miesięcznego abonamentu, który wciąż wynosi 29 zł. Tym samym subskrybenci nie ponosząc żadnej dodatkowej opłaty, od dzisiaj mogą cieszyć się lepszą jakością wyświetlanych materiałów na wszystkich urządzeniach.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że plan Podstawowy oferuje oglądanie na tylko jednym ekranie jednocześnie oraz pobieranie treści tylko na jednym urządzeniu. Zwiększenie rozdzielczości w tym pakiecie to zapowiedź wprowadzenia najtańszego planu z reklamami do naszego kraju. Niewykluczone, że nastąpi to już w pierwszym kwartale 2023 roku.

Netflix – plan Podstawowy z rozdzielczością HD, Netflix z ważną zmianą dla niektórych użytkowników. Platforma ulepszyła ofertę
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!