Koniec współdzielenia kont coraz bliżej. Netflix wprowadził funkcję przenoszenia profili

Radosław Krajewski
2022/10/18 11:30

Użytkowników czekają nowe utrudnienia.

Netflix znalazł się w niemałym kryzysie, gdy w tym roku po raz pierwszy wykazał spadek liczby subskrybentów. Według prognoz w kolejnych kwartałach sytuacja ma się poprawić, a jednym z planów walki z odpływem widzów jest wprowadzenie nowego tańszego planu z reklamami. W pierwszych krajach zostanie wprowadzony już na początku listopada. Firma musi zadowolić również inwestorów, którzy w ostatnich miesiącach nie mieli powodu do optymizmu. Z tego powodu Netflix planuje zwiększyć swoje zyski, wprowadzając blokadę współdzielenia kont i dodatkową opłatę dla profili spoza gospodarstwa domowego właściciela konta. Pierwsze kroki zostały już przez platformę poczynione i teraz każdy może skorzystać z funkcji przeniesienia profilu na swoje własne konto.

Koniec współdzielenia kont coraz bliżej. Netflix wprowadził funkcję przenoszenia profili
Variety

Netflix – nowa funkcja to krok w stronę końca współdzielenia kont

Jeszcze w maju pojawiły się informacje, że Netflix zamierza zakończyć współdzielenie kont do końca bieżącego roku. Najwyraźniej coś jest na rzeczy, a wprowadzona dla wszystkich użytkowników nowa funkcja ma przyśpieszyć cały proces. Platforma nie zamierza zmuszać subskrybentów do budowania swojego profilu od początku i za pomocą kilku kroków można przenieść wszystkie dane na nowe konto. Tym samym widzowie zachowają wszystkie spersonalizowane rekomendacje, historię oglądania, Moją listę, zapisane stany gry i inne ustawienia.

GramTV przedstawia:

Według Netflixa transfer profilu był „bardzo pożądaną” funkcją przez klientów. Użytkownicy zostaną powiadomieni mailem, gdy przeniesienie profilu stanie się dostępne na ich koncie. Firma podała, że funkcja uwzględnia różne życiowe przypadki, takie jak wyprowadza osób z domu lub zakończenie związków, bez zmuszania użytkowników do tworzenia nowego profilu. Przypomnijmy, że według regulaminu platformy, aby współdzielić jedno konto, wszyscy użytkownicy muszą mieszkać w jednym gospodarstwie domowym.

Wielu widzów nie chciałoby rozstawać się z Netflixem, a przez nadchodzącą blokadę współdzielenia kont, mogą utracić dostęp do swojego profilu. Platforma dostarcza coraz więcej treści swoim widzom, ostatnio bijąc rekord w liczbie udostępnionych odcinków w okresie od lipca do września bieżącego roku. Netflix tworzy pięć razy więcej treści od innych platform, które zostały daleko za plecami lidera. W listopadzie platforma nie zamierza zwalniać i już teraz poznaliśmy listę pierwszych premier i nowości na przyszły miesiąc.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!