Najnowsza edycja Call Of Duty jednak trafi do Xbox Game Pass? Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, Microsoft zmienił zdanie

Krzysztof Żołyński
2024/05/17 17:20
0
0

Losy premiery nowego Call Of Duty ważą się od kilu tygodni. Do tej pory nie było pewności, czy gra powinna trafić do Xbox Game Pass w dniu premiery. Microsoft w końcu podjął decyzję?

Jak donosi The Wall Stree Journal, Microsoft planuje wypuścić tegoroczne Call of Duty w ramach subskrypcji Xbox Game Pass. Do tej pory nie było pełnego porozumienia co do tego posunięcia. Microsoft i Xbox zastanawiały się, czy pojawienie się Call of Duty w usłudze, nie wpłynie negatywnie na sprzedaż premierowego tytułu.

Najnowsza edycja Call Of Duty jednak trafi do Xbox Game Pass? Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, Microsoft zmienił zdanie

Nowe Call of Duty jednak w Game Pass?

Pierwsze spekulacje na temat przyszłości franczyzy Call of Duty rozpoczęły się już w zeszłym roku, czyli chwilę po przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft. Posiadanie tej marki jest oczywiście wielkim atutem dla Xbox Game Pass, przyciągającym nowych subskrybentów.

Jednak z drugiej strony, to właśnie do Call of Duty należy zazwyczaj korona najlepiej sprzedającej się gry roku. Jak do tej pory jedynym wyjątkiem był poprzedni rok, kiedy to Hogwarts Legacy rządziło na rynku. Nic więc dziwnego, że nawet najwięksi spece branżowi mieli zagwozdkę w ocenie, jaki wpływ na sprzedaż będzie miało wrzucenie Call of Duty do Game Passa.

Call of Duty wciąż pozostaje jedną z najbardziej niezawodnych marek, która wciąż sprzedaje się w milionach egzemplarzy każdego roku. Włączenie go do usługi Microsoftu zmniejszy przychody ze sprzedaży, ale niewątpliwie pomoże też zwiększyć liczbę rejestracji w Game Pass.

GramTV przedstawia:

To właściwe posunięcie dla Microsoftu, ponieważ jest to wieloplatformowy tytuł, który można kupić za 70 dolarów poza subskrypcją. Ten model może również działać z innymi grami na konsolę Xbox. - napisał analityk branży gier, Daniel Ahmad.

Tegoroczne Call of Duty pozostaje niezapowiedziane, chociaż powszechnie oczekuje się, że będzie to nowa odsłona serii Black Ops, której akcja rozgrywa się na początku lat 90. XX wieku podczas wojny w Zatoce Perskiej. Microsoft opowie więcej o grze w przyszłym miesiącu, poświęcając jej całą godzinę po głównym wydarzeniu Xbox Showcase, które odbędzie się 9 czerwca.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!