Kiedy Czarna Pantera 2 zadebiutuje na Disney+? Nowe spekulacje o dacie premiery

Radosław Krajewski
2022/11/20 15:00

Film może trafić do usługi jeszcze na początku przyszłego roku.

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu zadebiutowała w kinach przed tygodniem, stając się kolejnym wielkim hitem Marvela. Produkcja świetnie poradziła sobie w weekend otwarcia, ustanawiajac nowy rekord listopada. Nie wszyscy widzowie byli jednak zadowoleni z najnowszej superbohaterskiej produkcji i krytykowali drugą część Czarnej Pantery, żądając od studia powrotu T’Challi. Z kolei subskrybenci Disney+ zastanawiają się, kiedy mogą liczyć na premierę nowego filmu. Okazuje się, że produkcja może pojawić się w bibliotece platformy na samym początku przyszłego roku.

Kiedy Czarna Pantera 2 zadebiutuje na Disney+? Nowe spekulacje o dacie premiery

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – kiedy premiera na Disney+?

Obecnie Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu nie ma żadnej konkurencji w kinach i nie zmieni się to przez najbliższy miesiąc, aż do premiery Avatara: Istoty wody. Przewiduje się, że wraz z pojawieniem się nowego filmu Jamesa Camerona znacząco spadnie również liczba widzów produkcji Marvela i będzie to sygnał dla Disneya, aby zakończyć kinowy „bieg” i wprowadzić film do Disney+. Tym samym portal The Direct informuje, że Czarna Pantera 2 mogłaby pojawić się w usłudze już 1 stycznia 2023 roku.

GramTV przedstawia:

Innego zdania jest serwis Deadline, który w swoich przewidywaniach podał, że Disney będzie chciał utrzymać film Marvela w kinach dłużej niż wynosi standardowe 45-dniowe okno. Nie ma więc obecnie planów, aby Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu pojawiła się na Disney+ pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku. Inaczej wygląda to w przypadku Dziwnego świata, najnowszej produkcji Disneya, która miałaby trafić na Disney+ zaledwie po miesięcznej obecności w kinach i zadebiutować na platformie w okresie świątecznym.

Thor: miłość i grom pojawiło się w serwisie streamingowym z okazji Disney+ Day po 62 dniach od premiery kinowej, z kolei Doktor Strange w multiwersum obłędu zadebiutował zaledwie po 47 dniach. Długo czekaliśmy również na premiery Shang-Chi i legendy dziesięciu pierścieni oraz Eternals, które zasiliły bibliotekę Disney+ kolejno po 70 i 68 dniach. Wygląda więc na to, że Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu podzieli ten sam los i subskrybenci otrzymają możliwość obejrzenia filmu najwcześniej 10 stycznia a najpóźniej 20 stycznia przyszłego roku. Warto jednak traktować te wyliczenia wyłącznie w formie spekulacji.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!