Wiedźmin kosztował majątek. Netflix wydał niemałe pieniądze na realizację serialu

Radosław Krajewski
2023/06/03 09:30
0
0

Wiedźmin nie jest jednym z najdroższych seriali w historii, ale kwota przeznaczona na stworzenie seriali z uniwersum i tak robi wrażenie.

Amazon może pochwalić się dwoma najdroższymi serialami w historii, czyli Władcą Pierścieni: Pierścienie Władzy z budżetem 465 milionów dolarów, oraz Cytadelą, której wyprodukowanie pierwszego sezonu miało wynieść aż około 300 mln dolarów. Platformy rzadko chwalą się wydatkami produkcyjnymi, więc do tej pory nie wiedzieliśmy, ile Netflix przeznaczył pieniędzy na wyprodukowanie Wiedźmina. Z pomocą przyszedł najnowszy raport Forbesa, który ujawnia, że najpopularniejsza platforma mogła wydać ponad 300 milionów dolarów na dwa sezony Wiedźmina oraz Wiedźmin: Rodowód krwi.

Wiedźmin kosztował majątek. Netflix wydał niemałe pieniądze na realizację serialu

Netflix wydał ponad 300 milionów dolarów na dotychczasowe seriale ze świata Wiedźmina

Netflix na pierwszy sezon Wiedźmina miał przeznaczyć 92,1 miliona dolarów, czyli średnio 11,5 mln USD na odcinek. Budżet drugiego sezonu wzrósł prawie dwukrotnie i wyniósł 176,3 mln dolarów, co daje średnio 22 mln USD na epizod. Z kolei prequel Wiedźmin: Rodowód krwi pochłonął 50,3 mln dolarów, nie wliczając dokrętek i postprodukcji, które mogłyby znacząco podbić budżet serialu. Łącznie daje to 318,7 mln dolarów na stworzenie dwusezonowego serialu i jednego spin-offu z uniwersum Wiedźmina.

GramTV przedstawia:

W raporcie Forbesa niestety nie dowiemy się, ile Netflix przeznaczył na wyprodukowanie trzeciego sezonu, ale możemy się domyślać, że budżet mógł być nieco wyższy, niż drugiego sezonu. Nie znamy także budżetu filmu animowanego Wiedźmin: Zmora Wilka oraz nadchodzącego anime The Witcher: Sirens of the Deep i powstającego właśnie w RPA spin-offu o Szczurach.

Portal Redanian Intelligence bezpiecznie szacuje, że kwota wyprodukowania wszystkich tytułów z wiedźmińskiego świata od Netflixa może wynosić około pół miliarda dolarów. Kwota ta wzrośnie po premierze kolejnych filmów i seriali, w tym czwartego sezonu Wiedźmina.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!