Horizon Forbidden West: Burning Shores z "next-genowymi" chmurami. Co to znaczy?

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/29 22:40

Dodatek ma zapewnić interaktywne chmury nowej generacji, które poniekąd będą jedną z lokacji w grze.

Kilka dni temu studio Guerrilla Games wspólnie z Sony ogłosili start zamówień przedpremierowych i opublikowali nowy zwiastun dodatku Burning Shores do gry Horizon: Forbidden West. Deweloperzy kontynuują promocję nadchodzącego rozszerzenia – dziś dowiedzieliśmy się, że twórcy postanowili wykorzystać nową technologię, dzięki której w ramach dodatku otrzymamy chmury nowej generacji. Podobna technologia została wykorzystana w Counter-Strike 2, aby stworzyć wolumetryczny dym.

Horizon Forbidden West: Burning Shores z

Chmury nowej generacji w Horizon: Forbidden West – Burning Shores. Co to znaczy?

We wpisie opublikowanym na oficjalnym blogu PlayStation, czytamy, że tak naprawdę Guerrilla Games chciała wykorzystać wolumetryczne obiekty już w przypadku Horizon: Zero Dawn. Ba, studio stworzyło nawet specjalny symulator przeznaczony do testowania interaktywnych chmur.

Ograniczenia technologiczne sprawiły jednak, że te nie pojawiły się ani w Zero Dawn, ani nawet w podstawowej wersji Forbidden West. Deweloperzy mogli poważnie się do tego przyłożyć dopiero po premierze drugiej części – i tym samym porzucić konsolę PlayStation 5.

GramTV przedstawia:

Stąd poniekąd wzięły się latające wierzchowce w Forbidden West. Celem twórców jest stworzenie nie tyle pojedynczych wolumetrycznych chmur, ale całych krajobrazów i środowisk chmur. Andrew Schneider, odpowiedzialny w studio za efekty specjalne, określił je Frankencloudscape.

Dzięki nowej technologii chmury nie będą już jedynie ładnym tłem podczas latania – będą czymś w rodzaju lokacji, pełnej tuneli, jaskiń i różnych niespodzianek. Krajobraz będzie zmieniać się w zależności od pory dnia oraz najprawdopodobniej pogody (Schneider ma nadzieję, że nie wystraszymy się odrobiny błyskawic).

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Horizon: Forbidden West zadebiutowało na rynku 18 lutego ubiegłego roku na konsolach PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Pierwsza część, czyli Horizon: Zero Dawn, zadebiutowała 28 lutego 2017 roku na konsoli PlayStation 4. Na komputerach osobistych pojawiła się 7 sierpnia 2020 roku. Zainteresowanych zapraszamy do lektury naszej recenzji najnowszej odsłony. Rozszerzenie Burning Shores zostanie udostępnione na konsolach PlayStation 5 już 19 kwietnia bieżącego roku.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
30/03/2023 11:47

To nie będzie raczej next-genowe bo tego typu chmury były już na PS4 w 5 lat temu. RDR2 miał je.

https://www.youtube.com/watch?v=lhC0MaJ_VzM

No ale jeżeli będą interaktywne - faktycznei interaktywne bo będzie to jakiś upgrade.