Horizon: Forbidden West - Burning Shores

Premiera:
19.04.2023
Gatunek:
akcja, RPG
Platforma:
PS5
Producent:
Guerrilla Games
Wydawca:
Sony Interactive Entertainment
Język:
w całości po polsku

O grze

Uwaga! Dodatek do działania wymaga posiadania zainstalowanej podstawowej wersji gry Horizon: Forbidden West! 

Burning Shores to pierwsze oficjalne, fabularne rozszerzenie do Horizon: Forbidden West, czyli RPG-a akcji z perspektywy trzeciej osoby będącego pełnoprawną kontynuacją gry Horizon: Zero Dawn. Za przygotowanie dodatku odpowiadają autorzy “podstawki”, czyli studio Guerrilla Games. Co istotne, w odróżnieniu od Horizon: Forbidden West, które ukazało się na PlayStation 5 i PlayStation 4, opisywane DLC trafiło tylko na najnowszą konsolę firmy Sony.

Horizon: Forbidden West - Burning Shores wymaga ukończenia głównego wątku kampanii fabularnej z Horizon: Forbidden West, ponieważ wydarzenia przedstawione w dodatku rozgrywają się tuż po zakończeniu ostatniego z obowiązkowych questów. Główną bohaterką ponownie jest rudowłosa Aloy, która tym razem odwiedza ruiny Los Angeles, które zmieniło się w wulkaniczny archipelag. Na potrzeby rozszerzenia opracowano zupełnie nową przygodę, której tematem przewodnim jest walka z wyjątkowo niebezpiecznymi maszynami. Na tym jednak nie koniec, bo autorzy przygotowali także szereg innych atrakcji.

Jako że w Horizon: Forbidden West - Burning Shores odwiedzamy zupełnie nowe, nieco odmienne od tych znanych z głównej kampanii miejscówki, zmienił się również sposób eksploracji. Zamiast pieszych wędrówek czy też zwiedzania poszczególnych obszarów po zdominowaniu wybranej maszyny, nasza protagonistka przede wszystkim lata na wierzchowcu, pływa i nurkuje.