Grupa Embracer zamyka studio odpowiedzialne za remake Alone in the Dark

Patrycja Pietrowska
2024/06/18 09:40
0
0

Pieces Interactive kończy działalność.

W marcu zadebiutował na rynku remake Alone in the Dark. Kilka tygodni później okazało się jednak, że reboot serii nie spełnił oczekiwań wydawcy. Teraz grupa Embracer postanowiła zakończyć działalność odpowiedzialnego za tytuł studia Pieces Interactive.

Alone in the Dark Remake
Alone in the Dark Remake

Studio odpowiedzialne za remake Alone in the Dark kończy działalność

Wczoraj informowaliśmy o zakończeniu działalności Galvanic Games – firmy stojącej między innymi za grą Wizard with a Gun. Tymczasem okazuje się, że kolejne studio właśnie zostało zamknięte, tym razem przez grupę Embracer. Mowa o Pieces Interactive, zespole odpowiedzialnym za remake Alone in the Dark.

Deweloperzy postanowili umieścić na oficjalnej stronie krótki komunikat przekazujący ponure wieści. Pieces Interactive od 2007 roku wydało ponad dziesięć gier na PC, konsole oraz urządzenia mobilne, współpracując między innymi z Paradox Interactive, Koei Tecmo, Arrowhead Game Studios czy Koch Media. Zespół podsumował oświadczenie słowami: „Ostatnią premierą było nowe spojrzenie na Alone in the Dark”.

GramTV przedstawia:

Jeśli zaś chodzi o remake Alone in the Dark, gra spotkała się w dniu premiery ze skrajnie różnymi ocenami ze strony krytyków. Choć część recenzentów chwaliła między innymi grę aktorską czy intrygującą fabułę, pojawiały się głosy mówiące o problemach technicznych czy niedopracowaniu produkcji. Ostatecznie, w serwisie Metacritic, tytuł uzyskał ocenę na poziomie 63/100.

Alone in the Dark to mrożący krew w żyłach horror psychologiczny, ociekający klimatem południowego gotyku – nowe wcielenie kultowej gry, która stworzyła podwaliny gatunku. Każdy krok przybliżający cię do rozwikłania tajemnicy Derceto ściąga na ciebie wzrok wygłodniałych stworów czających się w ciemności. – czytamy w opisie gry Alone in the Dark na platformie Steam.

Zgodnie ze statystykami serwisu zbierającego dane w zakresie zwolnień w branży gier wideo, tylko w tym roku z pracą pożegnało się 10 tysięcy deweloperów.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!