Alone in the Dark bez kontynuacji? Reboot serii nie spełnił oczekiwań wydawcy

Mikołaj Ciesielski
2024/05/24 12:30
0
0

Wygląda na to, że najnowsza produkcja studia Pieces Interactive ma problemy ze sprzedażą.

Jakiś czas temu THQ Nordic z dumą dzieliło się recenzjami Alone in the Dark. Reboot tej ikonicznej serii horrorów zebrał mieszane recenzje, ale otrzymał kilka wysokich not. Jednak teraz wydaje się, że szanse na kontynuację są niewielkie. Najnowsza produkcja studia Pieces Interactive nie osiągnęła zadowalających wyników sprzedaży.

Alone in the Dark bez kontynuacji? Reboot serii nie spełnił oczekiwań wydawcy

Alone in the Dark nie spełniło oczekiwań Embracer Group

W swoim najnowszym raporcie finansowym Embracer Group wspomniało o wynikach Alone in the Dark. Choć firma nie podała konkretnych liczb, stwierdziła, że najnowsza produkcja studia Pieces Interactive „nie spełniła oczekiwań zarządu”. Ten tytuł jest jednym z dwóch, które ostatnio rozczarowały wydawcę. Kolejną porażką w oczach korporacji jest Outcast: A New Beginning.

GramTV przedstawia:

Warto zauważyć, że premiera Alone in the Dark była dwukrotnie opóźniana. Początkowo reboot kultowej serii miał zadebiutować pod koniec października 2023 roku. Jednak Pieces Interactive i THQ Nordic chcieli uniknąć bezpośredniej konkurencji z tytułami takimi jak Alan Wake 2 czy Marvel’s Spider-Man 2. W związku z tym ogłoszono, że gra trafi do sprzedaży w styczniu 2024 roku. Ostatecznie gra ukazała się jednak w marcu.

Alone in the Dark jest dostępne na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat rebootu tej ikonicznej serii horrorów, zapraszamy do lektury naszej recenzji: Alone in The Dark (2024) – Recenzja: Nie tak całkiem samotnie przeciw ciemności.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!