Haker aresztowany w sprawie wycieku GTA VI nie przyznaje się do winy

Maria Wawrzyniak
2022/09/29 10:30

17-letni haker został oskarżony o włamanie na serwery Rockstar Games i kradzież materiałów z GTA VI. Nastolatek nie przyznaje się jednak do winy.

Niecały tydzień temu londyńska policja potwierdziła aresztowanie 17-letniego hakera, który ma być odpowiedzialny za wycieki z gry Grand Theft Auto VI. Oficjalne potwierdzenie otrzymaliśmy trzy dni później, a krótko po tym w sieci pojawiły się nieoficjalne informacje na temat ogromnego budżetu produkcji. Teraz okazuje się – podajemy za serwisem Video Games Chronicle – że haker nie przyznaje się do winy.

Haker aresztowany w sprawie wycieku GTA VI nie przyznaje się do winy

Haker nie przyznaje się do winy

Źródło, czyli Bloomberg Law, podaje, iż nastolatek pojawił się w londyńskim sądzie zajmującym się sprawami nieletnich i zaprzeczył, jakoby miał używać swojego smartfona do nielegalnego pozyskiwania informacji. Wcześniej przebywał w schronisku dla nieletnich. City of London Police postawiło mu dwa zarzuty naruszenia warunków kaucji oraz dwa zarzuty nadużycia sprzętu komputerowego.

Haker przyznał się bowiem do złamania warunków pozostawania na wolności za kaucją. Nastolatek jest oskarżany również o ataki na firmy Microsoft, Uber oraz NVIDIA – część z nich dokonał jako członek grupy hakerskiej Lapsus$, aczkolwiek w tych sprawach toczą się osobne postępowania.

GramTV przedstawia:

Według zarzutów przedstawionych przez prokurator Valerie Banjemin, oskarżony miał wykorzystywać swój sprzęt, aby włamać się do firm i nielegalnie uzyskać dostęp do oprogramowań korporacji. Ostatecznie sędzia zdecydował się skierować sprawę do sądu wyższej instacji, gdzie w późniejszym terminie ma ona zostać rozpatrzona razem z podobnym śledztwem. Pozostaje czekać na rozwój sytuacji.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!