Rockstar Games potwierdził wyciek GTA 6. Firma wydała oświadczenie

Radosław Krajewski
2022/09/19 16:20

Deweloper odniósł się do wycieku materiałów z szóstej odsłony Grand Theft Auto.

W minioną niedzielę doszło do jednego z największych wycieków w historii branży gier. Do sieci trafiły nagrania i screeny z wczesnej wersji Grand Theft Auto VI. Według ostatnich doniesień, za kradzieżą materiałów stoi 16-letni Brytyjczyk, który jest dobrze znany w środowisku hakerskim. Teraz do całej sprawy odniósł się Rockstar Games, który potwierdził wyciek i włamanie się do serwerów przez osobę niezwiązaną z firmą.

Deweloperzy podali, że są bardzo rozczarowani wyciekiem przygotowywanej przez nich gry. Obiecują kontynuować prace zgodnie z planem i zaangażować się w produkcję tytułu tak, jak do tej pory. Rockstar potwierdził, że wkrótce podadzą więcej szczegółów o GTA VI.

Wyciek GTA 6 – oświadczenie Rockstar Games

Niedawno doświadczyliśmy włamania do sieci, w którym nieupoważniona osoba trzecia nielegalnie uzyskała dostęp do poufnych informacji z naszych systemów i pobrała je, w tym wczesne nagrania z następnego Grand Theft Auto. W tej chwili nie przewidujemy żadnych zakłóceń w naszych usługach gier na żywo ani żadnego długoterminowego wpływu na rozwój naszych bieżących projektów.

Jesteśmy bardzo rozczarowani, że w ten sposób udostępniono szczegóły naszej kolejnej gry. Nasza praca nad następną grą Grand Theft Auto będzie kontynuowana zgodnie z planem i pozostajemy jak zawsze zaangażowani w dostarczanie Wam, naszym graczom, wrażeń, które naprawdę przekraczają Wasze oczekiwania. Wkrótce podamy więcej szczegółów i oczywiście wprowadzimy Was do naszej następnej gry, gdy będzie gotowa. Dziękujemy wszystkim za nieustające wsparcie w tej sytuacji.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
wolff01
Gramowicz
19/09/2022 22:49
Gumiaczek napisał:

No to lipa. Czyli dostaniemy ładniejszą wersje gta V. Akcja gry dzieje się w vice city w czasach współczesnych. Dla jednych to super dla drugich nie. Liczyłem na jakieś starsze czasy i całkowicie nie znane nam regiony. 

W sumie przy obecnej modzie na lata 80-te i retro to takie Vice City 2 byłoby jeszcze bardziej kozackie.

Gumiaczek
Gramowicz
19/09/2022 19:27

No to lipa. Czyli dostaniemy ładniejszą wersje gta V. Akcja gry dzieje się w vice city w czasach współczesnych. Dla jednych to super dla drugich nie. Liczyłem na jakieś starsze czasy i całkowicie nie znane nam regiony.