E3 2024 pod znakiem zapytania. Organizatorzy zmieniają plany

Krzysztof Żołyński
2023/09/07 19:00
0
0

Właściciel E3, najważniejszej corocznej imprezy w branży gier wideo, potwierdził, że obecnie nie ma organizatora ani lokalizacji, w której mogłoby się odbyć wydarzenie w 2024 roku.

Reedpop, właściciel wydarzeń takich jak PAX, EGX i stron internetowych takich jak Eurogamer.net, ujawnił, że nie będzie organizował przyszłych edycji E3. Z kolei ESA poinformowała również Los Angeles Convention Centre, od dawna siedzibę E3, że nie pojawi się tam w 2024 r. Jest to zbieżne z wcześniejszymi doniesieniami, jakoby Departament Turystyki miasta Los Angeles nie spodziewa się, że wydarzenie będzie się tam odbywało w dającej się przewidzieć przyszłości.

E3 2024 pod znakiem zapytania. Organizatorzy zmieniają plany

Na łamach GamesIndustry.biz pojawiła się dzisiaj informacja, że ESA planuje całkowity reboot wydarzenia gamingowego, co ma nastąpić w 2025 roku.

E3 czeka duża reorganizacja

Reedpop podpisał wcześniej wieloletnią umowę na organizację targów E3 i wszystko miało rozpocząć się w tym roku. Jednak plany się nie powiodły, a event został odwołany za zgodą obu stron.

GramTV przedstawia:

Chociaż zasięg targów E3 pozostaje niezrównany w naszej branży, w dalszym ciągu zastanawiamy się, w jaki sposób możemy je rozwinąć, aby jak najlepiej służyć branży gier wideo i oceniamy każdy aspekt wydarzenia, od formatu po lokalizację. Jesteśmy zaangażowani w naszą rolę organizatora dla branży i nie możemy się doczekać, aż w nadchodzących miesiącach będziemy mogli podzielić się wiadomościami na temat E3 – powiedział prezes i dyrektor generalny ESA, Stanley Pierre - Louis.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!