To koniec E3? Tegoroczny event anulowany

AJ
2023/03/31 09:00

Pogłoski okazały się prawdziwe…

Na łamach naszego portalu donosiliśmy o tym, że najwięksi z gigantów świata gier nie wykazali chęci udziału w potencjalnym E3 2023. Najpierw były to przecieki, następnie oficjalnie potwierdzenia od Nintendo, potem od Microsoftu i nawet Ubisoft, które ogłosiło, że zorganizuje swój własny pokaz.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerowały jedno – kolejny raz event się po prostu nie odbędzie. Gracze nie wyczekiwali już potencjalnych zapowiedzi, które mogłyby się tam pojawić, lecz oficjalnego ogłoszenia, że tegoroczne wydarzenia zostanie anulowane. I to ogłoszenie się pojawiło.

Wczytywanie ramki mediów.

Kolejny rok bez E3. Czy to już koniec?

30 Marca, w późnych godzinach wieczornych czasu polskiego (o 15 w samym Los Angeles), branżowe konto E3 na platformie Twitter opublikowało informację na temat losów tegorocznego eventu “prosto z źródła”. W jednym zdaniu, bez większego huku

ReedPop i ESA ( Entertainment Software Association ) ogłosiły, iż konferencje wirtualne jak i stacjonarne dla E3 2023 zostały anulowane”

GramTV przedstawia:

Nie było to wielkie zaskoczenie, zważywszy że event miał spore problemy w okresie szczytowym pandemii Covid-19. Najpierw w 2020 został anulowany kompletnie. W 2021 roku targi się odbyły - ale tylko online. Było to dotychczas ostatnie wydarzenie w Los Angeles spod tego szyldu.

E3 było jednym z największych eventów branży. Mające blisko 28 (pierwszy raz odbyło się 11 Maja 1995 roku) letnią historię wydarzenie, było miejscem wielu legendarnych i ikonicznych momentów ze świata gier.

Z którego systemu operacyjnego korzystasz?

Komentarze
1
Niakadan
Gramowicz
31/03/2023 17:42

Teraz firmy mają własne pokazy to E3 jest nie potrzebne i wychodzi taniej