Control 2 oficjalnie. Remedy Entertainment zdradza pierwsze szczegóły

Maria Wawrzyniak
2022/11/11 17:30
2
0

Studio oficjalnie potwierdziło prace nad kontynuacją i ujawniło pierwsze szczegóły na temat nadchodzącej produkcji.

Remedy Entertainment jeszcze w czerwcu ubiegłego roku ogłosiło, iż w ciągu najbliższych kilku lat zamierza stworzyć kilka nowych gier wideo, z czego dwie zostaną umiejscowione w świecie gry Control z 2019 roku. Pierwsza z nich, którą opisaliśmy w podlinkowanej wiadomości, to Condor, czyli multiplayerowy spin-off oryginału. Druga zaś dotychczas funkcjonowała pod kodową nazwą Heron i jest wysokobudżetową kontynuacją pierwowzoru. Teraz natomiast studio oficjalnie przemianowało Herona w Control 2 i potwierdziło, iż produkcja będzie pełnoprawnym sequelem ciepło przyjętego tytułu z 2019 roku.

Control 2 oficjalnie. Remedy Entertainment zdradza pierwsze szczegóły

Control 2 od Remedy Entertainment już oficjalnie

Teraz z dumą mogę potwierdzić, że większa budżetowa gra Control, znana pod kodową nazwą Heron, to Control 2, czyli pełnoprawny sequel naszej wielokrotnie nagradzanej gry Control. (oświadczenie prezesa Remedy Entertainment, Tero Virtala)

Twórcy potwierdzili, że projekt będzie powstawać we współpracy z 505 Games – firma zajmie się m.in. wydaniem gry na konsolach. Dowiedzieliśmy się też, że budżet produkcji ma oscylować w wysokości 50 milionów euro. Remedy Entertainment zachowa pełne prawa do marki i podzieli się kosztami oraz wygenerowanymi przychodami z 505 Games (50/50). Na oficjalnej stronie Remedy pojawiła się grafika koncepcyjna, którą możecie zobaczyć poniżej. Control 2 zadebiutuje zarówno na komputerach osobistych, jak i konsolach PlayStation 5 oraz Xboksach Series X/S. Pozostaje jedynie czekać!

Control 2 od Remedy Entertainment już oficjalnie, Control 2 oficjalnie. Remedy Entertainment zdradza pierwsze szczegóły

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że pierwotnie Control zadebiutowało na rynku 27 sierpnia 2019 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Dwanaście miesięcy później pojawiła się edycja Ultimate, która zapewniła graczom dostęp do wszystkich dodatków (The Foundation oraz AWE). Zainteresowanych zapraszamy do lektury naszej recenzji.

Komentarze
2
Usunięty
Gramowicz
12/11/2022 11:46

Mam nadzieję, że rozwiną wątek miasteczka Ordinary. Bo jest teoria, że Jesse pochodzi z innego świata, a ten z tego świata był mężczyzną. Jest kilka wskazówek: klisze do rzutnika. Jesse twierdziła, że było ich 9, a jej brat Dylan, że 8. Ponadto jak Jesse rozmawiała z Dylanem, to podczas jednej z jego wypowiedzi, mówi coś w stylu, że Jesse to imię zarówno męskie jak i damskie.

Silverburg
Gramowicz
12/11/2022 10:32

Super wiadomość :)