Control otrzyma kooperacyjny spin-off. Remedy tworzy sieciową grę PvE

Mikołaj Ciesielski
2021/06/30 09:50

Deweloperzy pracują też nad wysokobudżetową produkcją, która ma być „rozszerzeniem marki”.

Control otrzyma kooperacyjny spin-off. Remedy tworzy sieciową grę PvE

Studio Remedy Entertainment zapowiedziało wczoraj kooperacyjny spin-off Control o kodowej nazwie Condor, którego wydawcą będzie firma 505 Games. Fiński zespół poinformował również, że powstaje „gra z większym budżetem”, która będzie stanowić „rozszerzenie marki”. Niewykluczone, że deweloperzy pracują nad pełnoprawną kontynuacją, ale na oficjalną zapowiedź sequela będziemy musieli jeszcze poczekać.

Nie poznaliśmy też zbyt wielu szczegółów na temat wspomnianego spin-offu. Wiadomo jedynie, że Condor będzie sieciową grą PvE, w której zespoły składające się z maksymalnie czterech osób zmierzą się z oponentami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Produkcja będzie korzystać z silnika Northlight.

Control to przede wszystkim świat oraz miejsce dla wielu historii, wydarzeń i postaci. Miejsce, w którym dzieją się rzeczy nieoczekiwane, dziwne i niezwykłe. Zaczęliśmy od wejścia Jesse do Najstarszego Domu, ale na tym świecie jest coś więcej. O wiele więcej. A Projekt Condor będzie tego wyrazem” – mówi Mikael Kasurinen, reżyser gry.

Rozumiemy sceptyczne podejście do produkcji multiplayer. Wierzę jednak, że możemy stworzyć doświadczenia, którymi gracze się podzielą, bez zatracania naszego unikalnego DNA lub rezygnowania z historii, które chcemy opowiedzieć. Musimy przemyśleć nasze podejście, techniki i sposób myślenia, ale traktuję to jako ekscytujące doświadczenie: jak wyglądałaby gra multiplayer od Remedy?” – dodaje deweloper.

O wspomnianej grze z „większym budżetem” nie wiemy zupełnie nic. Przedstawiciel Remedy Entertainment podkreślił, że w tym momencie nie może zdradzić żadnych szczegółów, ale projekt jest rzekomo „ambitny”. Podkreślono również, że minie sporo czasu, zanim studio zaprezentuje obie produkcje.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!