News

Death Stranding jest gorzej oceniane przez Amerykanów, którzy są fanami strzelanek

Maria Wawrzyniak, 11.11.2019 18:57 2

Dzieło Hideo Kojimy zostało szczególnie docenione w Japonii oraz Europie. Znacznie gorzej przyjęło się natomiast w Stanach Zjednoczonych.

Wczoraj mówiliśmy o wypowiedzi Hideo Kojimy, w której przyznał, że ostatecznie spodziewał się mocno mieszanego odbioru swojego najnowszego dzieła, Death Stranding. Dzisiaj z kolei mamy dla Was inną wypowiedź, jednak tym razem jest znacznie bardziej interesująca. Twórca stwierdził, że jego gra została szczególnie doceniona w Japonii oraz Europie, zupełnie inaczej jest z kolei w Stanach Zjednoczonych, gdzie sporo Amerykanów skrytykowało produkcję. Według Kojimy problemem są… strzelanki.

Muszę przyznać, że gra otrzymała bardzo pozytywne recenzje, szczególnie w Europie i Japonii. Jednak tutaj, w Stanach Zjednoczonych, mieliśmy znacznie więcej silnej krytyki. Być może jest to dzieło trudne do zrozumienia dla pewnego rodzaju krytyków oraz publiczności. Amerykanie są wielkimi fanami strzelanek pierwszoosobowych, a Death Stranding do tego gatunku nie należy, ono celuje wyżej. Zawsze staram się tworzyć nowe rzeczy – dyskusje i spory są jak najbardziej w porządku, jednak trzeba powiedzieć, że Włosi czy Francuzi mają zupełnie inną wrażliwość artystyczną, która pozwoli im docenić taki rodzaj bardzo oryginalnego produktu, nie tylko w grach wideo, ale również w kinie.

Cóż. Czy ma rację – nie nam to oceniać. Pewne jest jednak to, że Death Stranding to bardzo specyficzna gra. Przypomnijmy, że tytuł zadebiutował 8 listopada wyłącznie na konsolach PlayStation. Produkcja pojawi się ostatecznie na komputerach osobistych, jednak na to poczekamy do początku lata przyszłego roku. Ostatnio dowiedzieliśmy się również, że nie będzie to tytuł ekskluzywny dla Epic Games Store, bo oprócz tej platformy, pojawi się również na Steamie.


najnowsze