News

Death Stranding nie będzie tytułem ekskluzywnym dla platformy Epic Games Store

Maria Wawrzyniak, 08.11.2019 19:10 3

Uspokajamy wszystkich tych, którzy zamartwiali się kwestią ekskluzywności – właśnie uruchomiono stronę gry również w serwisie Steam.

Jak pewnie wiecie (lub nie, bo wcale nie musicie), dzisiaj miała miejsce oficjalna premiera najnowszego dzieła legendarnego Hideo Kojimy, czyli słynny, wyczekiwany, enigmatyczny i nie wiedzieć, jaki jeszcze symulator kuriera z dzieckiem w słoiku – Death Stranding. Produkcja zadebiutowała wyłącznie na konsolach PlayStation 4, jednak w okolicach końca października dostaliśmy oficjalne potwierdzenie, że gra ostatecznie zawita na pecety, jednak ma to nastąpić dopiero na początku lata 2020 roku. Wielu graczy zaczęło się więc zastanawiać, czy będzie to kolejna gra, która dołączy do listy tytułów ekskluzywnych dla platformy Epic Games Store – otóż nie.

Okazuje się bowiem, że już teraz możecie zamówić przedpremierowo dzieło Kojimy na pecety zarówno w sklepie Epic Games Store, jak i na Steamie, co automatycznie odpowiedziało na wszelkie wątpliwości dotyczące ekskluzywności. Obie strony nie zawierają wprawdzie zbyt wielu informacji, tym bardziej nie podają wymagań sprzętowych, jednak miło wiedzieć, że Death Stranding będzie dostępne dla znacznie szerszego grona odbiorców. Skąd w ogóle te wątpliwości? Wydaniem pecetowej wersji tytułu zajmuje się bowiem firma 505 Games, której ostatnie dzieło, Control, jest aktualnie tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store. Ponadto Kojima Productions nigdy nie podjęło tego tematu, więc gracze zaczęli myśleć, że Kojima po prostu czeka na odpowiedni moment. Ostatecznie jednak możecie być spokojni.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze

Hardwareowe Podsumowanie Tygodnia #1

Hardwareowe Podsumowanie Tygodnia zbiera w szybki skrót wszystkie najciekawsze wydarzenia minionego tygodnia w branży PC.