SteamWorld Build

O grze

SteamWorld Build to strategia ekonomiczna opracowana przez studio Thunderful Development i wydana dzięki firmie Thunderful Publishing. Mamy tutaj do czynienia z kolejną odsłoną popularnego cyklu SteamWorld w ramach którego wspomniana ekipa przygotowuje gry reprezentujące najróżniejsze gatunki.

Za sprawą opisywanej produkcji trafiamy do górniczego miasta SteamWorld, gdzie naszym zadaniem będzie - niczym w klasycznych city-builderach - wydobywanie surowców, stawianie nowych domów i zaspokajanie potrzeb swoich podopiecznych, w tym przypadku obywateli-robotów parowych. Początkowo nie będzie to szczególnie wymagające, ale wraz z postępami w kampanii poziom trudności SteamWorld Build odpowiednio wzrośnie, zwłaszcza gdy pojawią się kolejni mieszkańcy SteamWorld.

SteamWorld Build to jednak coś więcej, ponieważ bardzo szybko dowiemy się, że w katakumbach metropolii znajduje się opuszczona kopalnia, w której ponoć znajdują się starożytne technologie czekające na odkrycie. Będziemy musieli je pozyskać, aby nie doprowadzić do zbliżającej się wielkimi krokami zagłady. Chcąc tego dokonać, nie tylko zajmiemy się eksploracją, ale także walką z napotkanymi przeciwnikami, konieczne okaże się również unikanie licznych pułapek. 

Warto dodać, że pomimo złożonej mechaniki, SteamWorld Build to gra łatwa do zrozumienia, ale trudna do perfekcyjnego opanowania z przyjaznym, intuicyjnym interfejsem użytkownika. Produkcja oferuje ponadto trzy poziomy trudności do wyboru, tym samym powinna spodobać się zarówno weteranom, jak i nowicjuszom.